Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Drewniany blat kuchenny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Meble kuchenne coraz częściej sprzedawane są w częściach, tak by każdy mógł dopasować do siebie ułożenie szafek oraz rodzaj materiału, z którego są wykonane. Meble takie z pewnością dostaniemy w sklepach promujący najnowszy design oraz praktyczne rozwiązania, jak na przykład Ikea. Zdarzają się jednak jeszcze zmontowane szafki, wybieramy tylko ich wielkość i rodzaj (półki bądź szuflady). Jednak przyjrzymy się bliżej szafkom, które musimy sobie zaprojektować sami. Naszym zadaniem jest wybranie frontów, uchwytów, blatu oraz wyposażenia szafki wewnątrz. Z frontami oraz wyborem wielkości szuflad czy półek nie będzie takiego problemu jak z samym blatem. Dlaczego?

Mówi się iż blat jest najważniejszą częścią mebli kuchennych. Przygotowuje się na nim posiłki, jest narażony na częsty kontakt z wodą a także detergentami. Na jaki blat powinniśmy się zatem zdecydować by być w pełni zadowolonym z jego funkcjonalności oraz odporności na szkodliwe dla niego czynniki? Jeśli przede wszystkim stawiamy na design, powinniśmy przemyśleć sprawę zakupu drewnianego blatu. Blat taki znakomicie się prezentuje, dodaje też pomieszczeniu ciepła, rzez co kuchnia staje się bardziej przytulnym miejscem. Blat taki musi być wykonany z możliwie jak najtwardszego drewna, jak na przykład klon czy dąb. Niektórzy, starając się być choć o krok bliżej w stronę tego co modne, decydują się na blaty z drzew egzotycznych jak merabu czy iroko. Jednak należy dodać, że blaty takie charakteryzują się niestety wysoką ceną.

Aby drewniany blat dobrze znosił kontakt z wodą należy go odpowiednio zaimpregnować. W drewniane blaty wciera się olej, bądź maluje się go lakierami. Jednak czynność tą powtarza się stosunkowo często, gdyż lakier po prostu będzie się z niego ścierał. Taki blat źle reaguje także na kontakt z wysokimi temperaturami. Nie możemy bezpośrednio na nim, bez żadnych podstawek stawiać garnków bądź, szklanek z gorącymi napojami. Jak wszystkie produkty mają wiele wad i zalet. Należy zatem starannie przemyśleć czy zdołamy znieść tych kilka drobnych wad i zafundować sobie nowoczesny drewniany blat, który dodatkowo jest przyjazny dla środowiska.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x