Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dywan – sztuczny czy naturalny?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dywan jest swoistym dopełnieniem mieszkania. Oprócz spełniania funkcji dekoracyjnej, dodaje ciepła wnętrzu. Nasze wnętrze od razu wyda się nam przytulniejsze, gdy sprawimy sobie choćby najmniejszy dywanik. Decyzja o zakupie konkretnego dywanu powinna być starannie przemyślana, gdyż jet to zakup na lata. Kupując dywan do swojego mieszkania powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie tytułowe, a mianowicie jaki dywan chcemy kupić naturalny czy sztuczny? Dywany sztuczne, są o wiele bardziej szorstkie w dotyku, nie sprawi am żadnej przyjemności chodzenie po nim boso. Jednak ma też swoje zalety, otóż dostępny jest w wielu kolorach, które z biegiem lat nie tracą na wartości. Dywany z tworzywa sztucznego, wykazują także większą odporność na ścieranie.

Nie musimy się martwić, że zadomowią się w nich szkodniki takie jak na przykład mole. Czyszczenie takich dywanów nie należy do najtrudniejszych. Niektóre ze sztucznych dywanów, jak na przykład poliamidowe przypominają w dotyku naturalne, są bardzo miękkie i efektywne. Mają jednak zasadniczą wadę – już po krótkim czasie użytkowania zauważymy wybarwienia w kolorystyce. Drugim rodzajem dywanów są te naturalne. Przeważnie wykonywane są z wełny. Są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Łatwiej też utrzymać je w czystości, gdyż naturalna wełna tak szybko się nie brudzi. Jednak jeśli mamy problemy alergiczne nie powinniśmy się decydować na naturalny dywan. Nie są jednak tak trwałe jak sztuczne, ale zachowują dłużej kolory. Inną odmianą dywanów naturalnych są jedwabne, posiadające właściwości antystatyczne.

W sklepach dostępne są także dywany mieszane, czyli mające zarówno włókna naturalne jak i syntetyczne. Tego typu dywany zbierają w sobie same zalety jednego jak i drugiego rodzaju. Są odporne oraz łatwo się je czyści nie powodując blaknięcia kolorów. Mając trochę wiedzy na temat jednego jak i drugiego typu dywanów, możemy podjąć decyzję tak by zakup cieszył nas przez lata.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x