Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Dziecięcy pokój – o co należy zadbać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nie da się ukryć, że posiadanie małego dziecka wiąże się nie tylko z wieloma obowiązkami, ale również wyrzeczeniami, które w ogromnej ilości przypadków niestety przewyższają młodych rodziców. Niestety nie da się ukryć, że dla dziecka przynajmniej do piątego roku życia wszystko na świecie jest tak naprawdę nowe, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem meblowania oraz remontu owego pokoju trzeba przemyśleć kilka podstawowych spraw.

Pierwsza oraz podstawowa z nich to oczywiście bezpieczeństwo, które odgrywa niebagatelną rolę szczególnie w okresie życia, w którym nasza pociecha uczy się chodzić oraz poznaje świat. W takim momencie powinniśmy być dokładnie przygotowani na to, że dziecko z całą pewnością będzie wszytko ego dotykało oraz brało do buzi wszystko, co napotka na swojej drodze. Z tego właśnie powodu bardzo dobrym rozwiązaniem do dziecięcego pokoju będzie miękki dywan, który będzie zapewniał ciepło oraz komfort w przypadku ewentualnego upadku.

Następna sprawa to wszelakie rogi oraz kanty mebli, które w bardzo prosty sposób można zabezpieczyć specjalnymi plastikowymi nakładkami w kształcie półokręgów. Oczywiście możemy zdecydować się również na zakup mebli z takimi zakończeniami, jednak nie da się ukryć, że będzie to niezwykle trudne a nakładki po jakimś czasie można po prostu ściągnąć. Niezwykle ważna sprawą jest również odpowiednie zabezpieczenie kontaktów, które mogą być niezwykle niebezpieczne.

W takim wypadku najlepszym wyjściem będzie prawdopodobnie zakup specjalnych plastikowych zamknięć, które nie pozwolą na to, aby dziecko się tam dostało. Oczywiście z całą pewnością rodzice pinu ja swoich dzieci, jednak należy zwrócić uwagę, że nawet chwila samotności może doprowadzić do tragedii.

Jeśli natomiast chodzi o meble, w jaki sposób wybrać najlepsze? Tak naprawdę w pokoju dziecięcym najważniejszym punktem jest łóżeczko, które poza tym, że powinno być bezpieczne musi być również wygodne, ponieważ w niektórych przypadkach maja one niezwykle twarde materace, poprzez, które dziecko nie będzie czuło się najlepiej.

Bardzo dobrym wyjściem, jeśli chodzi właśnie o łóżeczko będzie równie odejście od tradycyjnego drewnianego modelu, który co prawda był sprawdzony już przez bardzo wiele pokoleń, jednak nie da się ukryć, że tak naprawdę każdemu z nich sprawiał kłopoty, ponieważ bardzo często łóżeczka ze względu na twarde drewniane szczebelki przyczyniały się do wielu siniaków oraz zadrapań szczególnie, kiedy dziecko uczyło się wstawać. Alternatywną opcja jest łóżeczko stworzone całkowicie materiału, który po pierwsze nie pozwala na wstawanie oraz niebezpieczne wychylanie oraz obijanie się o twarde szczebelki nawet w czasie snu.

Oczywiście poza wyżej wymienionym łóżeczkiem w tego typu pokoju powinna znaleźć się również komoda oraz być może niewielki fotel. Ważne, aby tego typu sprzętów nie było zbyt dużo, ponieważ dziecko musi posiadać przestrzeń nie tylko do zabawy, ale również do rozwoju a jak wiadomo ogromne meble mogą znacznie ją ograniczyć.

Jeśli chodzi o kolorystykę pozostaje to w gestii oraz guście rodziców, jednak bardzo ważne jest to, aby pokój był jasny oraz wesoły, ponieważ tak naprawdę będzie to miejsce, w którym nasza pociecha przynajmniej pierwsze miesiące swojego życia będzie spędzała w największym stopniu.

Ważna oraz niezwykle istotną kwestia jest również zabezpieczenia całego naszego domu wyżej wymienionymi nakładkami, ponieważ mogą one uchronić naszego malucha przed bardzo wieloma przykrościami oraz guzami podczas nauki chodzenia czy podnoszenia się opierając o różne przedmioty, które są w pobliżu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x