Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Efektywne malowanie ścian

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Istnieje wiele różnych sposobów mogących upiększyć nasze ściany np. podczas przechodzenia korytarzem czy przemieszczając się przez schody na kolejne piętro. Sposobów jest mnóstwo, ale my omówimy jeden z nich – efektowny napis na ścianach. Z pewnością tak pomalowane ściany dadzą efektowny sposób na ozdobienie ścian – przy czym pomysł ten jest niezwykle tani i oryginalny w swym założeniu i prostocie. Napisy powinny być pisane w zupełnie obcym nam języku – z pewnością nie może to być ojczysty język (w naszym wypadku polski – gdyż zazwyczaj jest to bardziej stylowe oraz oryginalne w końcowym postanowieniu.

W jaki sposób wykonać tego rodzaju napis? Na przykład istnieje możliwość wykonania go z użyciem wacika kosmetycznego i mokrego lakieru akrylowego do słojowania. W chwili gdy będziemy w 100 procentach przekonani o poprawności napisanego tekstu i ładnym stylu pisania możemy napisać tekst odręcznie. W innym przypadku warto zastosować np. rzutnik kierując napis tam gdzie chcemy. W efekcie końcowym uzyskany tekst będzie bardziej staranny i regularny – taki rzutnik możemy wypożyczyć w niektórych wypożyczalniach sprzętu. Do ozdobienia naszych ścian będziemy potrzebować także: emulsji akrylowej, folii do rzutnika, lakieru akrylowego do słojowania, waciki kosmetyczne na patyczku, satynowy lakier akrylowy, pędzel lub wałek malarski, marker, pędzel o miękkim włosiu, rzutnik, pędzel do lakieru.

Kiedy przygotujemy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, możemy przystąpić do wykonywania prac. Z początku nakładamy podkład, który zostawiamy do wyschnięcia. Później za pomocą rzutnika wyświetlamy dany tekst lub piszemy go po prostu odręcznie na foli zwykłym markerem. Późniejszym krokiem jest nałożenie na ścianę lakieru do słojowania. Kolejno potem nakładamy arkusz folii do rzutnika regulując go w odpowiedni sposób, aż do uzyskania efektu zajęcia na wymaganej części ściany. Następnie po wyschnięciu stosowanego lakieru zabezpieczamy całą ścianę wraz z napisem.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x