Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Efektywny montaż czarno-białych fotografii na ścianie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Stare fotografie to dusza naszego człowieczeństwa, nie rzadko z czasów młodości. Dlaczego więc chować na strychu, w szafie czy dawno zapomnianym albumie? W pewnym sensie mogą być idealnym uzupełnieniem danego mieszkania czy domu. Jeżeli chcielibyśmy nieco je podkolorować wystarczy wyposażyć się – o ile już nie jesteśmy w posiadaniu – w dostęp do komputera, skanera i drukarki lub ewentualnie dostać się do jakiegoś najbliższego punktu ksero, gdzie będzie istniała taka możliwość. Dobrym sposobem wydaje też się być wycieczka do jednego z wielu punktów fotograficznych cechujących się przede wszystkim wykonywaniem dużych wydruków z negatywów.

 

Stare zdjęcia można również powiększyć lub zmienić ich obecne odcienie, a wszystko to wykonamy na jednej fotokopiarce (zazwyczaj w punktach fotograficznych). Tak przygotowane obrazy możemy zręcznie przymocować – o ile są w wersji papierowej – za pomocą kleju do tapet lub uprzednio przygotowanej płyty pliśniowej przykręconej do ściany. Poniżej przedstawimy step by step jak wykonać poniższą operację.

 

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy zrobić będzie wycięcie obrazków. Do tego wykorzystamy ostre narzędzia takie jak gilotyna czy nóż rzemieślniczy i liniał metalowy. Pamiętajmy jednak, by wszystkie wycinane kwadraty miały taką samą wielkość. Na początku wykonajmy próbę na jednym z kawałku obrazu pocierając go klejem poliwinylowym rozpuszczonym w wodzie. Test ten wykaże czy tusz zacznie się rozpływać czy też nie. Jeżeli zacznie warto zastosować utrwalacz artystyczny w sprayu. Następnym krokiem jest podzielenie ściany na kwadraty wielkości 1 cm – zależnie od wielkości obrazków. Do tego celu z powodzeniem wykorzystamy ołówek i ekierkę. Następnie bierzemy odpowiednią liczbę obrazków różniących się kolorem oraz odcieniem i przyklejamy je na ścianę. Warto przesmarować je suchą szmatką unikając dostania się pęcherzyków powietrza. Po wykonaniu tego etapu możemy zabezpieczyć obraz matowym lub satynowym akrylowym klejem w sprayu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x