Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Eklektyczny salon – praktyczne porady

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Czym tak naprawdę jest eklektyzm? Jest to nic innego jak łączenie ze sobą we wnętrzach nie tylko różnego rodzaju wzorów, ale również barw oraz rzeczy z najróżniejszych epok. Podstawą w tego rodzaju wnętrzach jest oczywiście stawianie na bardzo kontrastowe połączenia. Wiążę się to niestety z odwaga oraz bardzo dokładnym wyczuciem smaku ze względu na to, że jeśli przesadzimy z ilością oraz różnorodnością wszystko może być po prostu przerysowane.

Pierwsza sprawa przy tworzeniu eklektycznego wnętrza to oczywiście dobór stylu, który będzie w nim przeważał. Kolejna rzecz to dopasowanie do niego rzeczy kontrastujących. Nie może być ich oczywiście zbyt wiele, jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że po prostu powinny być widoczne. Jeśli i tym zapomnimy oczekiwany przez nas efekt może być po prostu niewidoczny.

Obecnie bardzo popularne jest łączenie nowoczesnych mebli bądź dodatków z typowymi antykami. Czasami połączenie lekkiego i błyszczącego plastiku czy metalu z tradycyjnymi drewnianymi meblami może, co prawda wydać się dziwne, jednak tak naprawdę to właśnie o to chodzi. Ważny jest tutaj efekt zaskoczenia, który jest powinien być przyjemny dla oka. Aby nie uzyskać we wnętrzu eklektyczny tylko i wyłącznie efektu zagracenia powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby dominował tylko i wyłącznie jeden, dokładnie obrany przez nas styl.

Wśród ludzi niezwykle odważnych, lubiących łączyć nowe ze starym panuje również trend na odnawianie rzeczy zakupionych na przykład na pchlim targu. Eleganckie, francuskie krzesła obijają nowoczesnymi materiałami z nadrukami. Ta sama sytuacja występuje w kwestii ram obrazowych pomalowanych na neonowe kolory.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, że do lamusa odchodzą typowe łączenia kompletów mebli bądź tkanin o tych samych deseniach. Tutaj wszystko powinno stanowić regularny i bardzo dokładnie uporządkowany bałagan, który z pewnością zachwyci wszystkich naszych gości.

Czym w takim razie powinniśmy się inspirować bądź po prostu gdzie szukać tego rodzaju rzeczy? Podstawa to oczywiście pchle targi, istni ja również miejsca, w których odnawia się tego rodzaju rzeczy i dodaje nowego charakteru., Niezwykle popularne staja się także zakupy przez Internet. Co prawda ze względu na koszty przesyłki są one dość drogie, jednak tak naprawdę możemy być tutaj pewni profesjonalnie wykonanej pracy.

Eklektyzm jest również niezwykle lubiany przez ludzi decydujących się w swoich wnętrzach na pop-art. On również polega na łączeniu starego z nowym, jednak mówimy tutaj o stonowanych kolorach ścian i mebli i tylko kilooma wyraźnymi akcentami takimi jak nowoczesny fotel czy inna tego rodzaju rzecz. Jest to naprawdę dobra opcja dla ludzi odważnych i niebojących się wyzwań. Oczywiście bardzo wiele zależy również od naszych indywidualnych upodobań, ponieważ jak wiadomo nie każdemu tego rodzaju rzeczy po prostu się podobają. Jest to całkowicie normalna i typowa sprawa, z którą nie powinniśmy w jakikolwiek sposób walczyć.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x