Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Filtry do wody pitnej – czyli ekologia i ekonomia w jednym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Filtry do wody pitnej – czyli ekologia i ekonomia w jednym

Poznaj rozwiązanie, które pozytywnie wpłynie na smak i jakość wody z kranu w Twoim domu.

Filtry do wody pitnej – czyli ekologia i ekonomia w jednym

Cenisz sobie ekologiczne, a przy tym ekonomiczne rozwiązania? Poznaj filtry do wody pitnej, które nie tylko korzystnie wpływają na smak, zapach i jakość kranówki, poprzez usuwanie szkodliwych związków (pestycydów), zanieczyszczeń mechanicznych (rdzy, piasku), bakterii i wirusów, ale także wzbogacają ją w atrakcyjne dla naszego zdrowia minerały.

Brzmi zachęcająco? Filtry do wody na cały dom pozwolą ci zaoszczędzić czas poświęcony na zakupy, energię na wniesienie zgrzewek do domu, a przede wszystkim pieniądze, bowiem średnio Polacy w każdym roku wydają 2 tysiące złotych na wodę butelkowaną. Brudna prawda o kranówce – dlaczego warto zainwestować w filtry do wody pitnej Woda opuszczająca oczyszczalnię wody jest czysta, a jej jakość w ostatnich latach systematycznie wzrasta, jednakże trafiając do naszych rur, szczególnie tych starszych, napotyka na swojej drodze chociażby szkodliwy ołów.

W przypadku wody pobieranej ze studni może być ona dodatkowo wzbogacona o deszczówkę, która zawiera szkodliwe dla zdrowia siarczyny. Niezależnie od problemu, filtry do wody pitnej przywrócą jej początkowy stan, dodatkowo uzupełniając ją atrakcyjnymi pierwiastkami, jak chociażby magnez, wapń, sód i potas. Węgiel w walce z chlorem Ponadto kranówka pierwotnie zawiera w sobie chlor. Jego zadaniem jest ograniczanie rozwoju drobnoustrojów w procesie uzdatniania. Związki te są toksyczne, a w połączeniu z innymi substancjami, zyskują rakotwórcze właściwości. Na szczęście filtr węglowydo wody niemalże w 100% usuwa chlor.

Woda bez kamienia Innym powodem, który wzbudza naszą niechęć do kranówki, jest tzw. kamień. Nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia, jednakże sam osad pozostający na kranach czy też czajnikach bywa uciążliwy. Z tym problemem radzą sobie zmiękczające wodę filtry do wody na cały dom,inaczej zwane zmiękczaczami do wody. Ich głównym zadaniem jest usunięcie węglanu wapnia z wody, nazywanego przez nas potocznie kamieniem. Zastosowanie takiego filtra zagwarantuje długą żywotność sprzętu AGD, a także spowoduje, że detergenty służące do prania czy mycia będą się w takiej wodzie o wiele łatwiej rozpuszczały.

Tajemnica osmozy Najlepszym rozwiązaniem dla oczyszczenia wody ze wszystkich szkodliwych cząstek, drobnoustrojów i zanieczyszczeń jest odwrócona osmoza. Filtr odwróconej osmozy posiada 7 stopniowy system oczyszczania wody, z których najważniejszym jest zjawisko osmozy naturalnej.Jej działanie polega na przepuszczaniu przez specjalną membranę osmotyczną tylko czystych cząstek wody. Wszystkie zabrudzenia i zanieczyszczenia nie zostają przez nią przepuszczone. Uzyskujemy krystalicznie czystą wodę, która należy następnie ponownie zmineralizować.

Ponowna mineralizacja jest niezbędna, gdyż membrana jest tak szczelna że nie przepuszcza również tych dobrych cząstek zawartych w wodzie, takich jak jony wapnia czy magnez. Ponadto filtry do wody pitnej, w których dochodzi do owego zjawiska, poddają ciecz filtracji mechanicznej oraz węglowej, a następnie wzbogacają smak i zapach wody specjalnymi filtrami, w których zawarte są wiórki kokosowe.

Tak złożony proces gwarantuje, że woda spełni wszystkie oczekiwania jeżeli chodzi o jakość i smak. Potwierdzeniem korzyści stosowania filtrów do wody są lepsze smaki potraw (zup, sosów), brak białych nalotów na prysznicu, większa żywotność sprzętu AGD, ale także sama świadomość spożywania czystej, pozytywnie wpływającej na nasze zdrowie wody. Przyczyń się do zmniejszenia odpadów PET, wybierając opcję przyjazną naszej planecie i samemu sobie.

5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x