Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Fuga oraz jej zadania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Remont oraz aranżacje wnętrz wymagają od nas podjęcia wielu decyzji. Nie mogą one być pochopnie podejmowane, gdyż nikt nie remontuje się co roku. Przy wyborze kafelek do łazienki czy na podłogę musimy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz kolorystykę. Jednak przy kafelkowaniu, wybór płytek nie jest jedynym problemem. Wyboru musimy dokonać także przed rozpoczęciem fugowania. Kolor fugi jest bardzo istotny, dlatego przy wyborze powinno zwrócić się uwagę na kilka ważnych rzeczy. Jakich? Fuga ma za zadanie, ochraniać ścianę przed wilgocią, która mogłaby się dostać poprzez szczeliny w płytkach. Dzięki fugom, w tych szczelinach nie gromadzi się kurz ani brud.

Zwiększa także przyczepność płytek do miejsca na którym są położone. Nie decyduj się na tak zwane klejenie bez fugowe. Płytki są naprawdę o wiele bardziej narażone na pęknięcia a nawet odklejenie się. Jak więc widzimy, spełnia wiele ważnych funkcji. Kolor fugi będzie w zupełności zależał od koloru położonych płytek, ale też i od naszych oczekiwań. Możemy starać się dopasować kolor fugi do barwy płytek. Bardziej odważnie decydują się na kontrastowe łączenie fugi z płytkami. Na przykład do czarnych czy czerwonych płytek używają białej fugi. Jednak i kontrast powinien być odpowiednio przemyślany, by kolory nie męczyły oczu oraz nie wyglądały kiczowato. Wybierając fugę na podłogę, powinniśmy przewidzieć jej ewentualne zabrudzenie się. Dobrze jest wybrać fugę, która pomimo upływu lat nie zmieni koloru przez brud. Doskonałym rozwiązaniem będą fugi w ciemnym brązie, odcienie szarości oraz czerń.

Jeśli wybierzesz fugę ozdobną, na przykład z drobinkami brokatu musisz obmyślić jaki rodzaj oświetlenie odda jej piękno. Nieoświetlona, brokatowa fuga może sprawiać wrażenie brudnej. Może także się okazać, ze położona fug wygląda całkiem inaczej, bądź w zupełności nie komponuje się z przyklejonymi płytkami. Poczekaj do następnego dnia aż fuga przeschnie, być może jej odcień nieco się zmieni. Jednak jeśli w dalszym ciągu nie będzie cię satysfakcjonować, należy ją wyskrobać najpóźniej dwa dni po jej położeniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x