Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Gwarancja bezpieczeństwa w budynku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Gwarancja bezpieczeństwa w budynku

Każdy budynek, niezależnie od tego, czy posiada charakter mieszkalny, czy też użytkowy, musi spełniać szereg norm określających poziom jego bezpieczeństwa. To podstawa do zachowania odpowiedniej funkcjonalności i wyeliminowania zagrożeń różnego rodzaju. Wraz z upływem czasu w nieruchomości zachodzą zmiany, co jest zupełnie naturalne i wiąże się z procesem jej eksploatacji. Właśnie dlatego niezbędna jest konserwacja budynków, która umożliwi zadbanie o wszelkie ważne aspekty.

Utrzymać nieruchomość we właściwym stanie

Czym właściwie jest konserwacja nieruchomości? Najprościej rzecz ujmując jest to zbiór kompleksowych działań, których celem jest utrzymanie technicznej sprawności poszczególnych elementów budynku. Z reguły obejmuje drobne naprawy, osuszanie murów, odgrzybianie, czy uszczelnianie dachów. Do jej pozytywnych skutków można również zaliczyć poprawę estetyki danego obiektu. Warto pamiętać, że konserwacja nie jest tożsama z remontem i w odróżnieniu od niego, nie wymaga uzyskiwania pozwoleń na budowę lub specjalnych zezwoleń. Należy jednak podejść do niej kompleksowo, aby mieć pewność, że wszystko działa dokładnie tak, jak powinno.

Dbając o bezpieczeństwo

Polskie prawo w jasny i wyraźny sposób mówi o tym, że konserwacja przeciwpożarowa jest obowiązkiem każdego zarządcy budynku. Gaśnice i urządzenia przeciwdziałające pożarom muszą być systematycznie kontrolowane, aby nie doszło do zaniedbań, które mogłyby mieć tragiczne konsekwencje. Sprawdzane są między innymi hydranty wewnętrzne, czujniki dymu, węże, drzwi przeciwpożarowe oraz wspomniane wcześniej gaśnice. Dokonuje tego firma lub osoba, która jest do tego uprawniona, wszystkie czynności podsumowując w sporządzonym raporcie.

Bardzo ważna jest także konserwacja centralnego ogrzewania, które jest intensywnie eksploatowane, a przez to narażone na powstanie uszkodzeń. Podczas niej uwzględnia się przede wszystkim ocenę sprawności pieca centralnego ogrzewania, a zwłaszcza jego komory spalania. Kontrolowane są również przewody elektryczne, układ odprowadzania spalin, czy pompy elektryczne. Przed powierzeniem tego zadania warto zasięgnąć informacji i opinii dotyczących danego przedsiębiorstwa tak, by uzyskać pewność co do wysokiej jakości oferowanych usług.

Megadex – profesjonalna konserwacja budynków.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x