Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Idealne krzesło do dziecięcego pokoju

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dziecko rośnie szybko i w pewnym momencie orientujemy się, że łóżeczko w którym do tej pory przebywało, jest za małe. Ani się obejrzymy, a maluch już idzie do przedszkola, zaraz potem do szkoły, a my musimy urządzić przemeblowanie w jego pokoju. I chociaż zakres zmian bywa spory, to tu skupimy się na jednym ich aspekcie – na doborze odpowiedniego krzesła do dziecięcego pokoju.

Wybór tego mebla jest bardzo istotny. Względy estetyczne, choć ważne, powinny zejść na drugi plan. Dużo ważniejsze jest przecież zdrowie naszej pociechy. Prawidłowo dobrane krzesło powinno być komfortowe i dobrze dopasowane do wzrostu dziecka. Nie chodzi zresztą tylko o uniknięcie problemów z krzywym kręgosłupem – to w końcu okres, w którym dziecko dynamicznie się rozwija i rośnie. Rzecz dotyczy także wypracowania właściwych nawyków, prostego siedzenia bez garbienia się i złej postawy. Jest to tym ważniejsze, że dziecko będzie spędzać na krześle sporo czasu. Siedząc na nim będzie się nie tylko bawić, ale także odrabiać lekcje czy korzystać z komputera. Dlatego warto poświęcić sporo czasu i z namysłem wybrać odpowiedni mebel, sporo uwagi przykładając do jego jakości.

141609012370091200Jak pokazuje praktyka, krzesła dziecięce nie odbiegają często klasą od krzeseł dla dorosłych, czego przykład możemy zobaczyć choćby na stronie sklepu Centrum Krzeseł. Znajdziemy tu modele obrotowe, z pełną regulacją wysokości siedziska, nachylenia oparcia, z dobrze wyprofilowanymi oboma elementami krzesła. W idealnym krześle elementy te muszą być dobrą podporą dla kręgosłupa – obowiązują tu zresztą podobne zasady jak w wypadku krzeseł dla dorosłych (a więc odpowiednia głębokość siedziska, nachylenie oparcia, kąt podłokietników, etc.). Tu warto dodać – im więcej ruchomych części, a co za tym idzie opcji regulacji, tym lepiej. Jeżeli dziecko będzie spędzać dużo czasu przy biurku – pisząc, rysując albo czytając, to dobrze też, aby krzesło było wyposażone w podłokietniki. Ich obecność nie zawsze jest jednak konieczna. Sporo zależy od tego, czy będziemy chcieli ustawić krzesło przy stoliku, czy np. przy biurku. Dużo ważniejsze jest to, że krzesło musi być stabilne. Warto zwrócić uwagę na to z czego i jak wykonane są kółka (jeśli mebel je posiada), stelaż i jego nogi. Na wybór wpływają tu także inne elementy wyposażenia pokoju – przykładowo tam, gdzie na podłodze będzie dywan, lepsze będą twardsze kółka. Miękkie sprawdzą się za to na parkiecie. Ważne jest też bezpieczeństwo! Powinniśmy upewnić się, że krzesło nie ma żadnych wystających, metalowych elementów, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Wszelkie kanty, jeśli takowe posiada, powinny być wygładzone i zaokrąglone. Oferta dostępna na rynku jest jednak tak szeroka, że bezproblemowo pozwala na optymalne dopasowanie tego mebla do potrzeb dziecka.

I dopiero kiedy już zadbamy o ergonomię, będziemy mogli skupić się na estetyce. Krzesło musi spodobać się dziecku, aby korzystało ono z niego z zadowoleniem. Na szczęście sklepy oferują tu wiele wzorów. Krzesła dziecięce często są dostępne w żywych barwach. Paleta kolorów jest naprawdę szeroka, ale nie musimy się wcale ograniczać do fabrycznych obić. Możemy bowiem zadbać o własnoręcznie wykonane lub zakupione pokrowce, a także wystarać się o nadruki – choćby z popularnymi postaciami z animowanych bajek lub nawiązujące do hobby lub pola zainteresowań dziecka. Jeśli jednak nie chcemy kombinować, to dobrze, aby tkanina z której wykonane są obicia krzesła, była wytrzymała i odporna na zabrudzenia. Materiał nie powinien być też zbyt twardy. Odpowiednia i praktyczna jest tapicerka z mikrofibry, choć jeśli nasze dziecko jest alergikiem, to lepsza może okazać się skóra, a to dlatego że nie zbiera ona kurzu. Tu warto też wspomnieć o atestach – jeśli krzesło je ma, powinniśmy dać mu dodatkowe punkty podczas wybierania modelu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x