Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Ile kosztuje metr szafy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Ile kosztuje metr szafy?

Jakie koszty trzeba ponieść, jeśli interesuje nas szafa pod zabudowę? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: to zależy. Trudno bowiem dokonać wyceny jednego metra szafy. Dlaczego?

Trudno bowiem zgadnąć o jaką szafę pytasz, czy szafa ma służyć tylko Tobie czy ktoś jeszcze będzie do niej zaglądać. Może ma to być szafa przeznaczona dla dziecka, a nawet dwójki dzieci? Trudno zgadnąć, jakie są Twoje oczekiwania, potrzeby oraz preferencje. A w efkcie trudno też dokonać prawidłowej wyceny. Za chwilę pokażemy, że to z pozoru proste pytanie wcale takie nie jest. Może ona wymagać podania kilku szczegółowych informacji, które są niezbędne do tego, aby możliwe stało się udzielenie wyczerpującej odpowiedzi. Jak się bowiem okazuje,cena metra szafy obejmuje bowiem wiele różnorodnych elementów.

Ile kosztuje metr szafy?

Cena metra szafy na wymiar obejmuje wiele różnych elementów

Okazuje się, że cena metra szafy może naprawdę bardzo się wahać. Ta sama szafa, charakteryzująca się tymi samymi wymiarami, dokładnie tą samą funkcjonalnością, ale wyróżniająca się różną konfiguracją elementów oraz materiałów może wiązać się z kosztami wahającymi się od 1000 złotych do 5000 złotych, a nawet więcej. Ostateczna cena uzależniona jest od rodzaju wybranych materiałów, a także preferencji odnoszących się od funkcjonalności szafy. Warto podkreślić, że każdy z elementów szafy jest odrębnie wyceniany i ma realny wpływ na to, ile ostatecznie kosztuje szafa.

Na co zwrócić uwagę projektując szafę na wymiar?

Projektując szafę, specjalista dokonuje wszelkich starań, aby została ona dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Tym, na co kładziemy szczególny nacisk jest funkcjonalność szafy, a także jej dopasowanie do finansowych możliwości klienta. Nie ma się więc co dziwić, że w procesie projektowania to właśnie klient ma wpływ na to, jak konfigurowane są meble. Wszystko to po to, aby każdy z elementów dokładnie do siebie pasował zarówno pod względem oczekiwań, jak i kosztów, które trzeba ponieść. Kiedy więc pytasz ile ostatecznie kosztuje metr bieżący szafy, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi okazuje się być bardzo trudne. W dużej mierze to Ty sam masz na nią ostateczny wpływ.

Ile kosztuje metr szafy?

Warto podkreślić, że szafa wyróżniająca się dokładnie tym samym wymiarem i tymi samymi podstawowymi funkcjami może być dostępna zarówno w wersji podstawowej, jak i komfortowej. W przypadku tej pierwszej nacisk położony jest tak na cenę, jak i ekonomię zastosowanych rozwiązań. W przypadku tej drugiej liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również poziom estetyki, a także jakość zastosowanych materiałów i standard, w jakim wykończone zostało wnętrze. Można również postawić na szafę premium, która charakteryzuje się wyszukanym designem, najwyższą jakością dedykowanych materiałów, które przekładają się na ogromny komfort wżyciu.

Ile kosztuje metr szafy?

Wam wymiar to zdecydowanie za mało

Jak się okazuje, sam wymiar nie wystarczy. W szafie każdy detal ma ogromne znaczenie. Dokonując kalkulacji ceny szafy, uwzględnia się takie elementy, jak:

  • wymiar zabudowy;
  • elementy o charakterze zewnętrznym, do których zalicza się podłogi, sufit, ścianki zarówno boczne, jak i tylne;
  • rodzaj elementów wewnętrznych, a także ich ilość – chodzi tu o szuflady, półki, drążki, ścianki wewnętrzne;
  • rodzaj, ilość oraz typ drzwi – nie bez znaczenia jest sposób ich wypełnienia, wymiary, zastosowany system oraz elementy o charakterze dodatkowym, do których zalicza się domykacze;
  • rodzaj okuć elementów o charakterze wysuwnym oraz tych otwieranych – w tym przypadku chodzi o prowadnice oraz zawiasy;
  • rodzaj zastosowanego materiału – do wyboru jest między innymi płyta, szkło, fornir, płyta lakierowana oraz kombinacja wymienionych materiałów;
  • przeznaczenie szafy, a także dobór akcesoriów gotowych.

Ile ostatecznie trzeba zapłacić za metr szafy?

Ile kosztuje metr szafy?

Podany przykład świetnie pokazuje, jak bardzo może być zróżnicowana cena. Jak ostatecznie podać cenę za metr? Na ocenę końcową wpływa oczywiście wymiar szafy. Każdy dodatkowy centrymetr wiąże się z dodatkowymi kosztami. Inną kwotę zapłacimy za zabudowę zaledwie kilku centymetrów, inną zaś za wykonanie niewielkich rozmiarów szafy wnękowej umieszczonej w przedpokoju.

 

 

Szaf-Mix Sp.z o.o.
Artykuł powstał przy współpracy z szafynawymiar.waw.pl

 

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x