Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Implanty zębowe Szczecinek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Współczesna stomatologia pozwala na zdobycie dużych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Recz

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do możliwości jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Recz
mosty protetyczne Recz
ruchome protezy zębowe Recz

Wszystka z tych propozycji tworzy swoje plusy i minusy, więc warto zapoznać się z nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jako najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Potrafi istnieć wtedy także kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba pewno stanowić skutkiem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto wzbogacić je jako szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest zgubny wpływ na zgryz, więc może powodować nie ale do tematów z żuciem, ale oraz do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może trafić również do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czymś warto przemyśleć jak łatwo – czyli w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czymś braku przez wszczepienie implantu w miejsce dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego lub kilku braków. Takie podejście zaczyna się ponadto w sukcesu bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na jakich przenosi się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich duża wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od około 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to zarówno łatwy gotuj na uzupełnieni brakujących zębów. Tworzą one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na stałe. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej uczynione z porcelany, które lokowane jest na okolicznych dla braku zębach – w skutku tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak pragnie być objęty zębami posiadającymi korzenie – to faktycznie zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest jednocześnie zastosowanie ich pomagania kanałowego. To brak tej metody, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego stanowi bardzo ciekawy – stanowi on niemalże nie do poznania z drugich zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów ponadto istnieje szeroka – mogą one być nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z około 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia sprawa to protezy ruchome, na przykład wykonane z akrylu. To popularni środek na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może sprawiać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a ponadto trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów I nie umożliwia ona naprawdę dużej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Recz

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x