Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Import z Indii – wszystko, co trzeba wiedzieć

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Import z Indii - wszystko, co trzeba wiedzieć

Indie jeszcze do niedawna były nieocenianym krajem, jeśli chodzi o import towarów. Od kilku lat sytuacja zaczyna stopniowo ulegać zmianie i wyroby indyjskie zaczynają być coraz bardziej popularne. Co trzeba wiedzieć o importowaniu towarów z Indii?

Import z Indii – wszystko, co trzeba wiedzieć

Koszty, których można uniknąć

Importując indyjskie produkty trzeba uważać na liczne pułapki, które mogą sporo kosztować inwestora! Indie mają sporo przepisów regulujących transport w kraju oraz za granicę. Znając zasady funkcjonowania indyjskiego transportu, łatwiej jest uniknąć dodatkowych kosztów.
Charakterystycznym dla Indii podatkiem jest „interstate tax”. Jest on nakładany na towary, które są transportowane z jednego stanu Indii do innego. Podatek ten może spowodować, że koszt przesyłki okaże się znacznie wyższy, niż spodziewał się inwestor. Koniecznie należy zwrócić na to szczególną uwagę, zanim dokona się zakupu!
Przy importowaniu towarów warto też pamiętać o tym, że czas dostawy bywa bardzo długi i może liczyć nawet 50 dni!

Indyjska polityka handlowa

Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej przychylnie patrzą na indyjski rynek. Z roku na rok import z Indii staje się popularniejszy. Jest to spowodowane między innymi przesyceniem polskiego rynku produktami pochodzącymi z Chin. Duży wpływ mają także sami indyjscy handlowcy, coraz bardziej otwierający się na rynki zagraniczne. W ostatnich latach Indie zaczęły zmieniać swoją politykę, która skupiała się dotychczas głównie na produkcji i handlu krajowym. Dziś rynek jest znacznie bardziej liberalny i powoli otwiera się na rynki zagraniczne, umożliwiając korzystanie ze swoich dóbr inwestorom z całego świata, także z Polski.

Popularne produkty importowane z Indii

Które towary cieszą się dużym powodzeniem? Wśród najczęściej eksportowanych z Indii produktów znajduje się między innymi regionalna biżuteria, ciesząca się uznaniem na całym świecie, kamienie szlachetne i minerały, a także słynna indyjska herbata. Nie można oczywiście zapomnieć także o przyprawach indyjskich, chętnie stosowanych także w polskiej kuchni.

Aromaty prosto z Indii

Kadzidełka i olejki zapachowe, charakterystyczne, aromatyczne przyprawy i zioła czy intensywnie pachnące herbaty- Indie są źródłem wielu wartościowych produktów, chętnie stosowanych w polskich domach. Bardzo cenione są też indyjskie kosmetyki, zawierające wartościowe olejki i naturalne składniki.

Pozostałe indyjskie produkty

Dużą popularnością cieszą się sprowadzane z Indii, bogato zdobione, rzeźbione meble, które idealnie sprawdzają się we wnętrzach w stylu kolonialnym. Szafy i komody z pięknego, egzotycznego drewna prezentują się wyjątkowo.
Nie można oczywiście zapominać o przepięknej odzieży pochodzącej z Indii! Wielobarwne, kwieciste spódnice, sukienki i narzuty są najbardziej charakterystycznymi elementami damskiego stroju z tego kraju, ale indyjska odzież oferuje także inne części garderoby, takie jak bluzki czy tuniki.

Indie są krajem obfitującym w atrakcyjne, egzotyczne produkty, których potencjał nie został jeszcze całkowicie odkryty.

Artykuł powstał przy współpracy z Sea Cargo Operations
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x