Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Innowacyjne podejście do odkurzania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Innowacyjne podejście do odkurzania

Coraz większą popularnością wśród osób budujących domy cieszą się odkurzacze centralne. Posiadają one sporo zalet i cech, które sprawiają, że warto rozważyć instalacje takiego sprzętu zamiast używać tradycyjnego odkurzacza.

Innowacyjne podejście do odkurzania

Zasady użytkowania są bardzo podobne w obu przypadkach, jednak nowoczesne rozwiązania są zdecydowanie bardziej efektywne, na dodatek nowoczesne, wygodne, eleganckie i oszczędza sporo czasu. Odkurzacze centralne to system, który wykonuje się jeszcze przed tynkowaniem i wszelkimi elektrycznymi oraz hydraulicznymi pracami ponieważ wymagane są tu rury schowane pod posadzkami i w ścianach.

Dlatego tak ważne jest, by w miarę możliwości podjąć decyzję o wiele wcześniej. Na tym etapie budowy domu koszta związane z założeniem tego systemu są stosunkowo niskie w porównaniu do pozytywów, jakie przynosi. Nie ma potrzeby noszenia ze sobą, po schodach czy z pokoju do pokoju, odkurzacza tradycyjnego, ponieważ wszystko co należy zrobić to podpiąć rurę pod odpowiednie gniazdko, połączone z centralnym urządzeniem (umieszczonym w piwnicy, garażu itp.) specjalnymi rurami. Unikamy tym sposobem ponownego wydalania przez tradycyjne urządzenie zassanego wcześniej powietrza. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików – tym sposobem powietrze jest czystsze. W nowoczesnym systemie powietrze to jest wydalane na zewnątrz domu. Odkurzać można zawsze i wszędzie – samo urządzenie nie wydaje żadnego dźwięku.

Dodatkowo można wykorzystać rozwiązanie retraflex, która polega na automatycznym chowaniu się węża w ścianie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ po skończonym odkurzaniu wąż sam się chowa, a jego długość może osiągać nawet 18 metrów. Najpopularniejszą marką proponującą rozwiązania związanego z takim centralnym systemem odkurzania jest Cyclo Vac.

Z pewnością warto rozważyć instalację takiego udogodnienia nawet w istniejących domach czy mieszkaniach. Nasuwa się tu kolejna sprawa – tradycyjne odkurzacze lubią się zapychać, gdy przez przypadek zassiemy coś większego. W systemie centralnym nie jest to problemem, ponieważ istnieje wiele zabezpieczeń uniemożliwiających zapychanie się węża. Odkurzanie to ważny aspekt w czystym i wolnym od roztoczy i zanieczyszczeń powietrza mieszkaniu czy domu. Pozwólmy sobie na luksus jaki dają i ułatwmy sobie życie na co dzień niewielkim kosztem.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x