Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca

W ostatnim czasie, coraz częściej dochodzi do wszelkiego typu dyskusji, dotyczących opłacalności inwestowania w nieruchomości w Polsce. Wiele osób, uważa, że ze względu na ich rosnące ceny, takie działania mogą już nie przynosić oczekiwanych zysków. Jest to jednak błędne stwierdzenie. Rynek nieruchomości w naszym kraju ma się bardzo dobrze, dlatego jeśli chcemy w jakiś sposób zainwestować nasze oszczędności, zakup na przykład mieszkania, może być w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca

Lokata w banku czy nieruchomość?

Trzymanie pieniędzy na lokacie bankowej to bardzo tradycyjna forma oszczędzania i gromadzenia kapitału na przyszłość. Warto jednak się zastanowić, czy jest ona wciąż opłacalna? Niestety, patrząc na wciąż obniżane stopy procentowe, lokowanie oszczędności w banku wydaje się być najmniej rozsądnym rozwiązaniem.

Inwestycja w nieruchomości natomiast, okazuje się być znacznie lepszą metodą na zwiększanie posiadanego kapitału. W tym przypadku, zarabiamy tak naprawdę na dwa sposoby. Przede wszystkim, wynajem mieszkania generuje natychmiastowy zysk, ale sama nieruchomość w określonej lokalizacji, również zwiększa swoją wartość w dłuższej perspektywie czasu.

Oczywiście, jeśli liczymy na bardzo szybkie i spektakularne zyski, lepiej jest wybrać grę na giełdzie. Musimy być jednak w tym przypadku przygotowani również na ryzyko utraty dużych sum pieniędzy, a nawet całego kapitału. Wydaje się zatem, że pewniejsze korzyści z inwestycji w nieruchomości są bardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Wysokie stawki za wynajem mieszkań

Dla osób zastanawiających się nad możliwością zakupu mieszkania pod wynajem, argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem, mogą być także wysokie stawki najmu. Tak naprawdę niezależnie od miasta, w którym kupimy mieszkanie, możemy liczyć na to, że zarobimy na wynajmie. Nie mówiąc już o tym, że eksperci od rynku nieruchomości przewidują też, iż stawki te będą ciągle rosnąć. Dość istotne jest w tym przypadku również to, że nie brakuje chętnych na wynajęcie mieszkania, zwłaszcza jeśli znajduje się ono w dobrej lokalizacji.

Największy popyt w tym momencie odnotowują niewielkie mieszkania dwupokojowe, najlepiej te z oddzielną kuchnią. Są one idealne dla osób, które najczęściej decydują się na wynajem nieruchomości. Chodzi tutaj przede wszystkim o studentów, ale także singli, czy bezdzietne pary. Bardzo często, mieszkania wynajmują również obcokrajowcy, zwłaszcza z Ukrainy, którzy uczą się lub pracują w naszym kraju.

Czy tylko mieszkania?

Oczywiście należy podkreślić, że opłacalne mogą być inwestycje w tak naprawdę każdy rodzaj nieruchomości. Mieszkania, głównie z przyczyn większej dostępności, cieszą się chyba największym powodzeniem, jednak wiele osób kupuje również na przykład lokale handlowo-usługowe. Z reguły są one nieco droższe, ale jednocześnie mogą też generować większe zyski dla ich właścicieli. Nasza ostateczna decyzja powinna być zatem oparta na naszych osobistych preferencjach, ale też możliwościach finansowych i przewidywanym zysku.

Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x