Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Izolacja ścian i podłóg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ściany są niezwykle ważnym elementem każdego domu czy mieszkania – w dzisiejszym artykule skupimy się raczej na domach, choć nie przeszkód by któreś z rad zastosować u siebie w mieszkaniu. Zajmują także znaczącą powierzchnię każdego domu – to właśnie dlatego ich izolacja jest niezwykle ważna. Z pewnością wykonanie izolacji w dużym stopniu zależy od materiału jaki został użyty do zbudowania domu, gdyż inaczej izoluje się budynki z litymi ścianami, a inaczej z dziurawkami. Niezwykle ważnym czynnikiem jest zapewnienie izolacji od strony gruntowej – to właśnie tam ucieka aż 15 procent ciepła. Najważniejszym jednak elementem są ściany, gdyż to przez nie ucieka największa ilość ciepła – w granicach 35 procent. Jeżeli nasz dom jest zbudowany z tzw. dziurawki to najlepszym sposobem izolacji jest wstrzyknięcie materiału izolującego – dobrze jest tą sprawę powierzyć to fachowcom.

 

Taka inwestycja jest na pewno bardzo kosztowna – tym bardziej, gdy zamówimy fachowców – ale na pewno bardzo efektywna – z szacunkowych obliczeń wyjdzie nam, że inwestycja zwróci się w przeciągu kilku lat. Tego rodzaju metoda nie nadaje się jednak do litych ścian, gdyż izolacja ta polega na wpompowaniu pianki, granulek lub włókien szklanych do wnętrza dziurawki przez wywiercone w ścianie otwory. Założenie izolacji cieplnej po wewnętrznej stronie ściany z pewnością nie jest zbyt trudna dla większości czytających to osób – możemy więc sami to wykonać ograniczający przy tym koszty.

 

Niezwykle ważnym elementem jest zapobieganie przed zbieraniem się wilgoci – w tym celu warstwę izolacyjną pokrywa się folią przepuszczalną. Tego rodzaju zabiegi powodują zmniejszenie powierzchni użytkowej – np. płyty klimatyzacyjne powodują utratę około 50 mm. Jednak z punktu widzenia komfortu i oszczędności na energii warto wyzbyć się tak małej powierzchni. Inwestycja ta z pewnością nie jest zbyt kosztowna, a całość zwraca się już w przeciągu kilku lat – potem możemy liczyć na ciągłe zyski wypływające z oszczędności energetycznej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x