Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak dbać o grzejniki?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dbanie o stan urządzeń w naszym mieszkaniu jest bardzo ważne. Chcemy przecież aby działały prawidłowo i przez długi czas. Jednak nie wszyscy wiedzą jakich konkretnie zabiegów pielęgnacyjnych potrzebują poszczególne z nich. Przyjrzyjmy się zatem grzejnikom, które w okresie zimowym używamy codziennie. O grzejnik powinniśmy zadbać już na samym początku przy jego montażu. Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznych odległości. Nie może być bliżej okna oraz podłogi niż 10 cm. Dzięki temu, powietrze wydmuchiwane przez grzejnik będzie się w prawidłowy sposób rozchodziło po pomieszczeniu. Mocowania ścienne grzejnika w żadnym wypadku nie mogą być wykonane z tworzywa plastikowego.

Remontując mieszkanie pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu urządzenia, folie ochronne powinny się znajdować na grzejniku do samego końca prac wykonywanych w domu. Jest to o tyle istotne, ze farba, bądź cement może na tyle mocno przywrzeć do grzejnika, że ich usunięcie skończyłoby się szkodą dla urządzenia. Jeśli twoja woda nie należy do najlepszych gatunkowo, zainwestuj w inhibitor korozji, który umożliwi ochronę rur przed szkodliwym działaniem wody. Powierzchnię grzejnika najlepiej przemywać wilgotną szmatką, nie powinno się stosować silnych detergentów, które mogły by uszkodzić jego powierzchnię. Zwracaj uwagę także na czyszczenie podłogi w miejscach niedaleko grzejnika. Uważaj by odkurzaczem bądź mopem nie uderzyć grzejnika gdyż mógłby odprysnąć lakier. Do pielęgnacji grzejnika, należy także jego regularne odpowietrzanie. Jeśli tego nie będziemy regularnie robić, nie uzyskamy pożądanego ciepła.

Ważne jest także częste odkurzanie wnętrza grzejnika, gdyż jest to wspaniałe miejsce do rozwoju roztoczy. One oraz ich odchody wykazują się wysoce alergicznym działaniem. Jest to o wiele bardziej znaczące gdy w mieszkaniu przebywają małe dzieci. Właściwa pielęgnacja jest bardzo potrzebna, gdy zależy nam na długiej eksploatacji urządzeń.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x