Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak efektywnie wybrać perfekcyjne drzwi do biura?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapomnij o standardowych drzwiach biurowych. Tylko dobrze dobrane rozwiązania są perspektywiczne. Dowiedz się, jak najskuteczniej je wybrać.

Każde biuro ma swoją specyfikę, pracownicy – własne przyzwyczajenia, a szefostwo wymagania. To dlatego decydując się na remont i wymianę drzwi należy przede wszystkim zastanowić się, co z tego miksu wynika. Co konkretnie będzie rozwiązaniem wpisującym się w klimat i sytuację danego miejsca?

Po pierwsze, oceń potrzeby

W niektórych przypadkach sprawdzą się drzwi o dużej powierzchni, wykonane ze szkła. Gdzie indziej dobrym rozwiązaniem będą takie, które spotkać można w starych kamienicach – masywne i izolujące. Są też biura, w których optymalne okażą się być drzwi przesuwne.

Warto zastanowić się nad tym, czy czynności wykonywane w poszczególnych pokojach wymagają izolacji, a jeśli tak, to jakiej? Czy tryb pracy jest zadaniowy czy raczej odbywa się według regulaminu? A może są inne cechy charakteryzujące biuro?

Po drugie, sprawdź możliwości

Nie należy przy tym porywać się z motyką na słońce. Jeśli biuro znajduje się w nowoczesnym biurowcu (a w miastach takich, jak Warszawa to norma), trudno będzie wstawić tam masywne drzwi dębowe. Techniczne możliwości z reguły wykluczą takie rozwiązanie. Z drugiej strony, w ciasnych biurach zlokalizowanych w kamienicach ciężko byłoby wykorzystać drzwi szklane. Tam lepiej sprawdzą się te, które pozwalają oszczędzić miejsce. Na przykład – drzwi przesuwne. Oczywiście – nie zawsze i nie wszędzie. Dlatego możliwości najlepiej oceniać indywidualnie i poradzić się fachowca.

Po trzecie, zastanów się nad stylem

Na własną rękę można natomiast podjąć decyzję dotyczącą tego, w jakim stylu mają być utrzymane drzwi. Nic dziwnego – przecież to, jak będą wyglądały w dużej mierze zależy od tego, jak urządzone jest pomieszczenie. A to najczęściej jest już dane.

Na co więc zwrócić uwagę? Choćby na kolory. Drzwi powinny być zgodne z tym, co znajduje się na ścianach, mogą także kontrastować z wykorzystywanymi barwami. Ważne, żeby wszystko w jakiś sposób ze sobą korespondowało. Przykładowo, dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie drzwi żółtych w niebieskim pomieszczeniu. Gorszym – wstawienie tam zielonych.

To samo dotyczy stylu jako takiego. W nowoczesnym wnętrzu lepszym rozwiązaniem będą drzwi szklane, w tradycyjnym – drewniane.

Po czwarte, zadbaj o ciszę

Ponieważ drzwi stawiane są z reguły w jakimś konkretnym celu, należy zadbać o to, aby spełniały wszystkie wymagania związane z widocznością, a przede wszystkim – ciszą. Izolacja akustyczna to w wielu biurach sprawa kluczowa. Jeśli ktoś świadomie rezygnuje z open space, powinien wiedzieć, jak wykorzystać zalety wybranego przez siebie rozwiązania.

Dobrze dobrane drzwi powinny zapewniać osobom znajdującym się w pokoju ciszę i skupienie, niezbędne do efektywnego wykonywania obowiązków.

Po piąte, pomyśl o bezpieczeństwie

Na koniec dobrze jest zastanowić się nad bezpieczeństwem. W miastach takich, jak Warszawa czy Kraków nietrudno o historię włamań do biur. Mimo warujących u bram ochroniarzy wciąż jeszcze zdarzają się przypadki kradzieży. Warto więc rozważyć wykorzystanie różnych systemów bezpieczeństwa, które będą wmontowane w drzwi. Można za ich pomocą oddzielić pomieszczenia, do których powinni mieć dostęp jedynie niektórzy od tych, gdzie wchodzić mogą wszyscy.

Materiał przygotowany przez specjalistów z Republiki Szkła, firmy zajmujacej się tworzeniem zabudowy szklanej i montażem drzwi przesuwnych.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x