Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak kupować meble biurowe? Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak kupować meble biurowe? Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?
Zakup mebli biurowych to jeden z ostatnich etapów przygotowywania siedziby firmy do tego, by mogli w niej wykonywać swoje obowiązki pracownicy. Wybór odpowiednich krzeseł, biurek i innych tego typu akcesoriów jest niezwykle ważny. Komfort pracowników przekłada się bezpośrednio na jakość ich pracy, dlatego warto zadbać, by warunki, w których spędzają znaczną część dnia były jak najlepsze. Jak zatem kupować meble biurowe?

Gdzie szukać mebli biurowych?

Meble biurowe to specyficzny rodzaj wyposażenia wnętrz, który nie jest dostępny w każdym sklepie meblowym. Warto wobec tego zainteresować się producentami, którzy zajmują się przede wszystkim produkcją mebli biurowych i posiadają w tym zakresie wiedzę oraz odpowiednie doświadczenie. Tego typu firmy prezentują swoje oferty między innymi w internecie, dlatego meble biurowe znajdziesz na idealdesign.pl. Warto również skonsultować się osobą, która ma wiedzę na temat aranżacji wnętrz, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby stworzyć miejsce pracy o konkretnym charakterze.

Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Każdy ma swoje priorytety, jednak naszym zdaniem najważniejsza powinna być jakość wykonania i wygoda użytkowania mebli biurowych. Wyposażenie wyprodukowane przy użyciu najwyższej jakości materiałów nie tylko będzie się dobrze prezentować, ale będzie również odporne na zniszczenia i nie zużyje się zbyt szybko. Jeśli chodzi o fotele i krzesła, szczególną uwagę należy zwrócić na tkaniny pokrywające siedzenia. To elementy najbardziej narażone są na ścieranie.

Kupując meble biurowe trzeba mieć na uwadze także to, czy da się je dostosować do potrzeb konkretnej osoby, która będzie z nich korzystać. Ważną rolę odgrywa tutaj przede wszystkim regulacja foteli obrotowych. Mebel ten powinien być ergonomiczny, a więc posiadać regulowane podłokietniki oraz podparcia lędźwiowe. Pracownik powinien mieć możliwość ustawienia odpowiedniego kąta pochylenia oparcia.

Ostatnią kwestią, ale również bardzo ważną zwłaszcza z punktu widzenia właściciela firmy, jest cena mebli biurowych. Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych zakupów, tak i tutaj nie warto kupować najtańszych produktów. Niestety dobre meble biurowe mają swoją cenę, ale dzięki temu możemy także liczyć na dłuższą gwarancję producenta.

Jak kupować meble biurowe?

Zanim zaczniemy wybierać konkretne biurka, fotele, regały i inne elementy wyposażenia przestrzeni biurowej, powinniśmy poważnie przemyśleć jaką funkcję mają one spełniać. Inne meble sprawdzą się w przypadku gabinetów, a inne jeśli planujemy stworzyć tzw. open space. Dobrym rozwiązaniem jest więc stworzenie projektu, który uwzględni zarówno ilość pracowników, jak i charakter pracy przez nich wykonywanej. Nie bez znaczenia jest również rodzaj prowadzonej przez nas działalności, nieco inne meble sprawdzą się w przypadku biura w firmie IT, kancelarii prawniczej, czy call center.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x