Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak oczarować gości? Aranżacja salonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Salon to miejsce, do którego bardzo często zapraszamy gości. Musi więc to być takie pomieszczenie, które będzie cieszyć oczy i które sprawi, że goście będą nim zachwyceni. Jak to osiągnąć? Odpowiednia aranżacja wnętrz wystarczy, aby salon wyglądał naprawdę zjawiskowo. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jaki dokładnie styl do nas przemawia oraz jaka kolorystyka. Dwa główne nurty w aranżacji wnętrz, które obecnie królują na rynku to styl nowoczesny oraz styl klasyczny. W stylu nowoczesnym aktualnie modny jest minimalizm. Przepych absolutnie nie wchodzi w grę. Prostota jest jak najbardziej w cenie. Czasem lepiej zrezygnować z jakiegoś dodatku, aniżeli inny dopasować do salonu. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i tak jest też w tym przypadku.

Niezależnie od tego, czy będziemy aranżować salon w stylu nowoczesnym czy klasycznym, dodatki mogą doskonale podkreślić aranżację, ale jeśli są nieodpowiednio dobrane, mogą też ją całkowicie zaburzyć. Warto o tym pamiętać. Niektórzy aranżują wnętrza na własną rękę. Jest to bardzo trudne, ale na pewno najlepsze rozwiązanie, bo przecież sami wiemy, czego chcemy. Jeśli jednak zupełnie nie mamy pomysłu na aranżację salonu, zawsze możemy pokusić się o zatrudnienie dekoratora wnętrz, który chętnie pomoże nam z przygotowaniem wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju pomieszczenia. Warto zastanowić się nad tym, co dodać do salonu, aby podkreślić jego charakter. Takich elementów jest sporo, ale warto zatrzymać się przynajmniej nad kilkoma z nich.

Oto kilka z nich:

  1. Lampa – obecnie coraz częściej wybiera się lampy nowoczesne, ale chętnie też powraca się do lamp z kryształami – szczególnie jeśli chodzi o białe salony. Odpowiednio dobrana lampa może znakomicie podkreślić styl, klasę i elegancję salonu, dlatego warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Chodzi zarówno lampę wiszącą jak również dodatkową lampę stojącą.
  2. Aranżacja okienna – nie należy z nią za bardzo przesadzać. Obecnie modna jest prostota, dlatego lepiej by na parapecie znalazło się tylko kilka prostych dodatków, aniżeli zbyt wiele.
  3. Stolik – natenczas królują bardzo niskie stoliki rodem z Azji. Obok takiego stolika mogą być rozmieszczone poduszki, chociaż o sofie nie można zapominać. Jest to dobre rozwiązanie dla zwolenników kontrowersyjnej elegancji.

Jak widać, wybór odpowiednich elementów w salonie musi być dobrze ze sobą skomponowany. W przeciwnym razie możemy spotkać się z tym, że aranżacja będzie nieudana. Polacy często przesadzają z dodatkami. W sklepach jest ogromny wybór i nieraz podoba nam się sporo rzeczy. Trzeba jednak przypomnieć sobie wtedy, że tu chodzi o styl, a nie o to, by je mieszać. Niestety jest to główny błąd ludzi, którzy sami aranżują wnętrza – mieszają różne style, kompletnie się na tym nie znając. Zawsze można też się kierować różnymi czasopismami, które traktują o aranżacji wnętrz. Na pewno znajdziemy w nich sporo inspiracji, z których będziemy mogli jak najbardziej skorzystać i cieszyć się pięknym oraz wyjątkowym salonem w domu czy w mieszkaniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x