Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak ogrzać odpowiednio sypialnię?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Stare powiedzenie ”jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”, w dzisiejszych czasach wcale nie straciło na znaczeniu. Sypialnia, jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Aby pomieszczenie to spełniało nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności musimy dołożyć starań do jej aranżacji. W odpowiednio zadbanej sypialni znajdziemy relaks, ukojenie oraz komfort którego potrzebujemy po męczącym dniu. Na co w takim razie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

2

Pierwszą rzeczą będzie temperatura, i nawilżenie które można powiedzieć idzie w parze. W sypialni nie powinno zabraknąć grzejnika. Nikt nie lubi przecież marznąc. Jego wielkość oraz moc powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Jeśli chodzi o wygląd grzejnika to pozostawione jest naszym indywidualnym upodobaniom. Dużą popularnością cieszą się zwyczajne białe grzejniki. Jednak producenci chcąc dogodzić naszym gustom wprowadzają na rynek coraz więcej ozdobnych rodzajów grzejników. Miejsce montażu grzejnika, też nie pozostaje bez znaczenia. Najlepiej umieścić go niedaleko okna, przez które ucieka ciepło. Miejsce to pozwoli także na uruchomienie mechanizmu mieszania ciepłego powietrza z górnej części pokoju na całą jego powierzchnię.

3

Czego powinno się unikać? Zastawiania grzejnika. Po generalnym remoncie czas na ustawianie mebli, i właśnie wtedy okazuje się że grzejnik stoi tam gdzie nie powinien. Aby uniknąć takich sytuacji, dobrze jest patrzeć trzeźwym okiem na aranżację naszego mieszkania już od samych podstaw i oczami wyobraźni widzieć gdzie będziemy chcieli postawić meble oraz w jakim miejscu grzejnik będzie nam przeszkadzał. Rzecz jasna możemy zastawić grzejnik, ale jaki będzie wtedy sens jego funkcjonowania? Uniemożliwimy mu wtedy swobodny przepływ powietrza. Temperatura panująca w sypialni powinna być troszkę niższa niż ta w pozostałych pomieszczeniach. Wpłynie to na komfort i wygodę snu. Nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżeniu powietrza. Jest to bardzo ważne, szczególnie po rozpoczęciu się sezonu grzewczego.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x