Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak pomalować drewniane łóżko?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak pomalować drewniane łóżko?

Mimo upływu lat, drewniane łóżka cieszą się ogromną popularnością. Drewno, ze względu na naturalne i eleganckie wykończenie, pasuje do większości pomieszczeń, bez względu na ich wystrój. Jednak nawet najlepszy produkt od czasu do czasu potrzebuje renowacji bądź odświeżenia. Jeśli chcesz odmienić wygląd swojej sypialni, wcale nie musisz wymieniać całego wyposażenia. Przemalowanie łóżka na inny kolor sprawi, że pokój od razu nabierze innego charakteru.

Jeśli zamiast renowacji wolisz wymienić łóżko na nowe, możesz je znaleźć pod hasłem: łóżka Kraków.

Jaką farbą można pomalować drewniane łóżko?

Do przemalowania ramy łóżka nie możemy użyć dowolnej farby. Musi być ona bezpieczna dla zdrowia, a przede wszystkim trwała, tak by po pewnym czasie nie pojawiły się brzydkie odpryski. Najpopularniejsze emalie do drewna to:

  • farby akrylowe – dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, więc łatwo znaleźć pożądany odcień. Dają nieprzezroczystą powłokę, dlatego słoje drewna nie będą widoczne. Ponieważ jednak nie cechują się zbyt dużą przyczepnością, najlepiej nadają się do surowego, niepoddanego większej obróbce drewna. Jeśli chcemy pokryć nią starą farbę, najlepiej usunąć ją wcześniej podczas szlifowania. Rozpuszczalnikiem farb akrylowych jest woda, dlatego nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia;
  • farby kredowe – również rozcieńczają się z wodą, więc są w pełni bezpieczne dla środowiska. Ze względu na dużą przyczepność dobrze pokrywają każde drewno, nawet to, które zostało pomalowane już wcześniej. W przeciwieństwie do farb akrylowych, które mają różne wykończenie, tworzą wyłącznie matową powierzchnię. Również dostępne w wielu kolorach.

Drewnianą ramę możemy też pomalować bejcą, która jest co prawda przezroczysta, ale nieco zmienia odcień drewna i nie maskuje jego słojów, co jest szczególnie istotne, jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie.

Jak przygotować surowe drewno do malowania?

Zawsze trzeba pamiętać o tym, żeby drewno, które planujemy pomalować, było odpowiednio suche. Wilgotny materiał może sprawić, że farba z czasem będzie pękać i się łuszczyć. Należy też dokładnie oczyścić drewno z tłuszczu czy np. resztek żywicy, dlatego warto je przemyć szmatką zamoczoną w rozpuszczalniku.

Wygodne łóżko drewniane możesz znaleźć na https://expertsnu.pl/.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x