Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak poradzić sobie z pękniętą szybą w kominku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Szyby do kominków wykonane są z bardzo odpornego na wysoką temperaturę szkła. Nadają się nie tylko do kominków wodnych, tradycyjnych, ale i do pieców kaflowych. Są żaroodporne, wytrzymują duży nacisk przy czyszczeniu, jednak w przypadku uderzenia, szyba może pęknąć. Niestety rzadko przy zakupie kominka myślimy, co w takiej sytuacji i nie sprawdzamy cy producent oferuje możliwość wymiany, montażu, zamówienia szyby na wymiar. Telefon do producenta, to najlepsze co możemy zrobić na początek. Uzyskamy informację o możliwości zamówienia szyby do określonego modelu i ewentualnie montażu.

Szyby w nowoczesnych kominkach
Nowoczesne kominki są tak fantazyjne, że rzeczywiście może być problem z wymianą uszkodzonej szyby i przyjdzie nam to zrobić samodzielnie. Nie jest to jednak tak skomplikowane jak może się wydawać na początku. Konieczne jest zdemontowanie uszkodzonej szyby i dokładne jej zmierzenie. Każda szyba w kominku przykręcona jest do drzwiczek od wewnątrz. Śruby mogą być spieczone przez ogień i wówczas potrzebny będzie preparat, który ułatwia odkręcanie. Szybę należy dokładnie zmierzyć. Później wystarczy poszukać producentów szyb do kominków. Będziemy musieli określić jaką szybę potrzebujemy czy ma być to prosta, gięta, pryzmatyczna, panoramiczna, a może samoczyszcząca?

Nie spiesz się z wyborem producenta
Dobra szyba zniesie wiele, ale zanim ją znajdziesz, musisz porozglądać się w ofercie producentów. Najlepszym źródłem informacji są inni klienci. Opinie o szybach konkretnego producenta znajdziesz na forach dyskusyjnych. Od wyboru szyby zależy jak nasz kominek w domu będzie się prezentował. Zanim zdecydujemy się na konkretnego producenta warto zapytać czy wykonuje szyby do kominków na zamówienie indywidualne. Zazwyczaj nie problemu z zamówieniem prostej szyby, natomiast, gdy jest już gięta, w nietypowym kształcie, jest zdecydowanie trudniej. Obecne nowoczesne kominki mają bardzo fantazyjne kształty i nietypowe szyby, więc producent, który robi szyby do kominków na wymiar, jest na wagę złota.

Ustawienie kominka
By uniknąć uszkodzeń mechanicznych kominek w domu powinien stać w bezpiecznym miejscu, jednak na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Piec kaflowy czy kominek wodny (np. Kratki) muszą stać tam gdzie mają odpowiednią infrastrukturę, więc już na etapie budowy domu trzeba przemyśleć, jak rozplanować przestrzeń, by nie narażać go na uszkodzenia, a siebie na dodatkowe koszty.

Szybę można wymienić samodzielnie, jednak jeśli nie mamy pewności jak to zrobić, lepiej zamówić montaż.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x