Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak powinna przebiegać konserwacja wentylacji?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak powinna przebiegać konserwacja wentylacji?

Wymogiem odpowiedniego, bezgłośnego działania wentylacji z odzyskiem ciepła jest nie wyłącznie specjalistyczny projekt oraz profesjonalny montaż, jednak również odpowiednia obsługa oraz konserwacja wentylacji, jaka jest równie istotna, co na przykład konserwacja elektryki.

 

Brudna, zalana kurzem instalacja wentylacyjna może skutkować skażeniem powietrza wtłaczanego do domu, co może przyczyniać się do infekcji dróg oddechowych oraz nadwrażliwości.

Konserwacja wentylacji?

Istotne niebezpieczeństwo stanowi niewyczyszczona wentylacja. W trakcie działania dystrybuuje nieczyste, całe kurzu oraz zabrudzeń powietrze, którym później oddychamy. Naraża to nasze zdrowie, natomiast w konsekwencji może spowodować do występowania dolegliwości. Zagrożony jest m.in. system oddechowy, nasza skóra, wzrok. Współczesne centrale wentylacyjne regulują moc cyrkulacji powietrza do własnych potrzeb ludzi również poziomu wilgoci oraz dwutlenku węgla we wnętrzach (im więcej CO2, tym mniej tlenu). Dzięki rekuperacji w niezwykle wysokim stopniu otrzymują one przy tym ciepło z oczyszczanego powietrza oraz nagrzewają nim świeże, dochodzące do domu z zewnątrz. Umożliwia to na obniżenie wydatków podgrzewania, natomiast uzyskane w czasie grzejnym oszczędności są na tyle wielkie, iż z dużą nadwyżką pokrywają całoroczne koszty działania wentylacji mechanicznej.

Czyszczenie wentylacji – bezpieczeństwo sanitarne oraz przeciwpożarowe

Powietrze wewnętrzne to niezwykle duży temat, jaki przechodzi na sile w czasie, gdy rozpoczyna się dziać coś dziwnego. Zamglone okna, zapach stęchlizny, lub ostatecznie wykwity pleśni na przegrodach. Jednak o to, czym oddychamy powinniśmy dbać na co dzień. Wielokrotnie sobie chociażby nie zdajemy sprawy, iż ból głowy, wykończenie czy apatia to także efekt słabej klasy powietrza w domu.

Dobór formy oczyszczania wentylacji

Niezbędne jest dobranie formy czyszczenia do typu instalacji. Spółki robiące tego rodzaju prace posługują się łatwym podziałem – w wypadku instalacji przemysłowych wykorzystywana jest metoda na mokro, tzn. za pomocą detergentu, preparatu sztucznego czy z wykorzystaniem pary hydrologicznej, co wynika ze specyfiki skażeń, obecności tłustych, wielokrotnie sztucznych osadów trudnych do usunięcia na sucho; detergent ma za zadanie oddzielić zabrudzenia od ścianek przewodów.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x