Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak rolety dzień i noc sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak rolety dzień i noc sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych.

Rolety dzień i noc to prawdziwy hit ostatnich lat w pomieszczeniach mieszkalnych. Ich ogromną zaletą jest funkcjonalność, łatwość w montażu i obsługa. Wygrywają ostatnio bezwzględnie ze zwykłymi roletami wewnętrznymi czy żaluzjami. Skąd takie zainteresowanie klientów? I, przede wszystkim, czy w pomieszczeniach biurowych sprawdzają się równie dobrze, co w mieszkalnych?

Charakterystyka rolet dzień i noc

Tkanina rolety dzień i noc to ułożone naprzemiennie pasy zaciemniające oraz prześwitujące, dzięki czemu za pomocą łańcuszka możemy ustawiać pasy w pozycji, która przepuszcza światło słoneczne całkowicie (co drugi pas) lub zupełnie zamykając dopływ światła. Rolety te wydają się nosić cechy chyba wszystkich przesłon okiennych – od firanek zaczynając, przez żaluzje, na verticalach kończąc. Montaż jest bardzo prosty i, co najważniejsze, bezinwazyjny – roletę przykleja się lub przykręca do ramy okiennej lub listwy przyszybowej. Istnieje możliwość montażu na oknach dachowych. Tkanina, z której wykonana jest ta roleta, wykazuje odporność na zabrudzenia dzięki odpowiedniej impregnacji.

Rodzaje rolet dzień i noc i sposób ich montażu.

Rolety dzień i noc spotyka się zazwyczaj w trzech rodzajach: w kasecie, bez kasety lub w półkasecie – wolnowiszące. Przy dużych powierzchniach szklanych polecane są rolety w półkasecie. Na mniejszych powierzchniach znajdują zastosowanie pozostałe dwa rodzaje.
Rolety w kasecie przyklejane są bezpośrednio na ramę okienną. Boczne prowadnice utrzymują stabilnie materiał, dzięki czemu nie porusza się on przy podmuchu wiatru. Wolnowiszącą roletę natomiast montuje się na ścianie lub suficie. Z kolei montaż rolet bez kasety następuje przez mocowanie przy pomocy taśmy lub bezinwazyjnych haczyków na ramie okiennej – żyłka prowadząca ma za zadanie utrzymywać roletę blisko szyby.

Czy rolety dzień i noc sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?

I tak, i nie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, zależy bowiem od oczekiwań klienta. Jeżeli miejscem przeznaczenia ma być duża powierzchnia biurowa o dużych powierzchniach szklanych, to z pewnością obsługa rolet dzień i noc i utrzymanie ich w czystości nie będzie łatwe. Na pewno też nie ochronią przed dużym nasłoneczniem na dużych oknach, zwłaszcza z ekspozycją południową czy południowo – zachodnią. Sprawdzą się natomiast z powodzeniem na małych powierzchniach biurowych. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej w łatwy sposób można dopasować rolety dzień i noc do wystroju biura, wprowadzić odpowiedni nastrój. Do dużych biurowców polecane są inne sposoby przesłonięcia okien, w pełni zautomatyzowane o dużych własciwościach zaciemniających. Wymienić tu należy z pewnością rolety kasetowe oraz rzymskie, czy verticale.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x