Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak się ustrzec przed alergią?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każda z nas che uczynić swój dom niepowtarzalnym, pod względem dekoracji i designu. Podczas aranżacji wnętrz wyszukujemy coraz to modniejsze rozwiązania i ozdoby. Planujemy by meble były praktyczne i ładnie przy tym wyglądały komponując się z całością. Jednak czy na tym nasza rola się kończy? Nie. Bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o nasze mieszkanie. O regularne odświeżanie ścian, dbanie o czystość mebli i podłóg. A co jeśli mimo starannego dbania o nasze mieszkanie, mamy problem z męczącą alergią? Coś musi być nie tak, a im szybciej znajdziemy przyczynę tym szybciej pozbędziemy się męczących skutków alergii. Po pierwsze zadbaj o wyeliminowanie wilgoci.

To właśnie ona może być odpowiedzialna za pojawienie się pleśni oraz rozmnażanie się roztoczy. Długotrwałe przebywanie w takim pomieszczeniu może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dbajmy zatem o czyszczenie wentylatorów, częste wietrzenie pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest włączanie okapu, podczas każdego gotowania. Roztocza lubią gromadzić się także na zakurzonych liściach naszych roślin doniczkowych. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że to właśnie roztocza w naszych mieszkaniach uczulają najbardziej. Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się tych drobnoustrojów powinniśmy dodatkowo dbać o odpowietrzanie kaloryferów. Podczas okresu grzewczego to właśnie one odpowiedzialne są za obieg powietrza.

Pamiętajmy o tym, że likwidacja roztoczy, środkami chemicznymi nie okaże się skuteczne w walce z naszą alergią, gdy dokładnie nie wyczyścimy całego mieszkania. Dlaczego? Odchody roztoczy, potrafią mieć działanie o wiele bardziej alergenne niż one same. Po zastosowaniu tego typu środków, dołóżmy wszelkich starań by dokładnie wyczyścić miejsca, w których mogły znajdować się pasożyty. Pierzmy często narzuty na kanapy oraz trzepmy dywany. Takie czynności zminimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia u nas alergii.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x