Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak stworzyć funkcjonalną garderobę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dla niektórych sypialnia to pomieszczenie tylko i wyłącznie z ogromnym łożem i szafkami nocnymi. Nie chcielibyśmy zagrać go również innymi rzeczami, jednak tak naprawdę nie zawsze jest to w pełni możliwe, jeśli nie zdecydujemy się na posiadanie oddzielonej nawet przesuwanymi drzwiami garderoby. Sceptycy stwierdzą, że po prostu nie stać ich na teki luksusy, jednak w rzeczywistości garderoba nie jest luksusem. Nie musi być to pomieszczenie rodem z amerykańskiego filmu. Wystarczy postać tak kilak szafek tylko po to, aby na przykład zimowe rzeczy nie przeszkadzały nam w półkach, z których korzystamy, na co dzień.

Jakie cechy w takim razie powinna posiadać idealna garderoba? Podstawa to oczywiście funkcjonalność. Musi być nie tyle obszerna, ale dobrze zaplanowana, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się o to, że nie wszystko w niej pomieścimy. Mówi się, że najlepsze wymiary mają nie mniej niż 2,5m kw. Tylko w takim pomieszczeniu można poruszać się dość swobodnie. Istnieje tam również możliwość ustawienia szafek.

Można powiedzieć, że najlepszych w przypadku właśnie garderoby rozwiązaniem będzie oczywiście umieszczenie drzwi do niej bezpośredni w sypialni. Oczywiście zależne jest to od tego czy ma z niej korzystać cała rodzina czy tylko osoby zamieszkujące dany pokój. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli dotyczy nad opcja druga powinniśmy zdecydować się na umieszczenie jej w korytarzu.

Tak naprawdę o tym czy rzeczywiście chcemy posiadać garderobę czy nie powinniśmy zdecydować już na etapie dobierani projektu domu. Jest to na tyle ważne, ponieważ tego rodzaju pomieszczenie również musi zostać wyposażone w podstawowe instalacje. Nie można przecież funkcjonować w garderobie bez dobrego oświetlenia sufitowego. Jest to na tyle znaczące, że zazwyczaj garderoby budowane są we wnętrzach pomieszczeń, przez co nie ma tam dostępu do światła naturalnego.
Inną i można powiedzieć, że również niezwykle efektowna opcją, jeśli chodzi o oświetlenie będzie umieszczenie go bezpośrednio na półkach, tego rodzaju rozwiązania pomogą nam w odbieraniu rzeczy. Pozwija również stworzyć w tym miejscy niezwykły i można powiedzieć, że również bardzo specyficzny klimat.

Można wiec powiedzieć, że garderoba to pomieszczenie naprawdę konieczne, jednak jego aranżacja i rozplanowanie powinno towarzyszyć nam już od samego początku projektowania i budowania domu. Niestety do tej pory nie wszyscy zdaja sobie sprawę z zalet, jakie niosą za sobą garderoby. Pozwalają ograniczyć meble takie jak szafy czy komody w sypialniach do minimum. Ich zdaniem jest również utrzymywanie czystości porządku, ponieważ z całą pewnością w takim przypadku nie będziemy znajdować porozrzucanych po całym pokoju rzeczy.

Tak czy inaczej garderoba to naprawdę bardzo dobra opcja i warto polecić ją każdemu, kto ceni sobie tylko wygodę, ale również porządek i systematyczność. Jest to sprawa niezwykle ważna oraz znacząca i to właśnie o niej powinniśmy bardzo dokładnie pamiętać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x