Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak stworzyć wnętrze salonu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Salon w domu czy mieszkaniu to często jedno z centralnych miejsc. Zanim rozpocznie się prace wykończeniowe w salonie należy zastanowić się, jakie funkcje ma spełniać pomieszczenie. W mniejszych mieszkaniach salon bardzo często spełnia zarówno rolę pokoju do wypoczynku, pokoju gościnnego jak też jadalni. W dużym salonie można połączyć wiele odmiennych funkcji. W salonie można zastosować zarówno nowoczesną jak i klasyczną stylistykę. Znacznie mniej czasu trzeba poświęcić na wyszukiwaniu funkcjonalnych rozwiązań. W salonie można skupić się na estetyce wnętrza.

Od czego zacząć aranżację salonu?
W salonie ze względu na to, że jest to często bardzo duże pomieszczenie warto wyznaczyć centralny punkt wokół, którego można ustawić poszczególne meble. Centralnym punktem salonu może być jakiś przedmiot, jak duży telewizor, obraz, jak też kominek. W salonie przeznaczonym na pokój gościnny warto tworzyć takie miejsca, w których goście mogą spokojnie prowadzić konwersację. W bardzo dużym salonie warto podzielić przestrzeń użytkową na mniejsze sfery, które będą oddzielne aranżowane przy zachowaniu spójności stylistycznej. W salonie powinno być odpowiednio dużo miejsca do swobodnego poruszania się. W ten sposób goście będą mogli w salonie swobodnie się przemieszczać. Dysonując małym salonem w domu można przeznaczyć go na pokój gościnny. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużej kuchni jako jadalni, gdzie również można przyjmować gości. W takim przypadku salon może służyć jedynie do wypoczynku.

Meble w salonie
Wiele osób w salonie standardowo stawia meble obok ścian. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Jeśli meble ładnie się prezentują można z nich tworzyć oddzielne strefy. W takim przypadku meble nie muszą stać tyłem do ścian. Do salonu doskonale nadają się sofy oraz fotele. Sofa pozwala zrelaksować się. Z drugiej strony fotele to wygodne miejsca dla gości. Warto brać pod uwagę, że zarówno sofy oraz fotele są drogimi meblami. Dodatkowo trzeba je dopasować do stylistyki całej przestrzeni. Ważne, by meble pasowały do całej przestrzeni również pod względem wielkości. Z tego powodu warto dokładnie wymierzyć przestrzeń użytkową salonu przed zakupem sofy i foteli. W ten sposób można zorientować się ile wolnej przestrzeni pozostanie w salonie przy różnych ustawieniach sofy i foteli. Do salonu doskonale nadają się również małe stoliki. Praktycznym rozwiązaniem może być wykorzystanie możliwości jakie daje stolik do kawy, który można postawić obok sofy lub krzeseł. Stolik powinien być umieszczony w taki sposób, by goście mogli z niego swobodnie korzystać. Stoliki do kawy powinny być zawsze nieco niższe od sofy. Zamiast jednego stolika można postawić kilka mniejszych stołów. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku posiadania bardzo dużego salonu. Z jednej strony kilka stolików pozwala w ciekawy sposób zapełnić przestrzeń. Z drugiej strony można je umieszczać w poszczególnych strefach, w których będą przebywali goście.

Akcesoria oraz dodatki do salonu
W salonie, zwłaszcza budowanym w oparciu o stylistykę klasyczną nie można zapominać o zastosowaniu dodatków dekoracyjnych. Ważnym elementem każdego salonu jest dywan. Jego atutem jest utrzymywanie ciepła, co zapewnia większy komfort. Kupując dywan warto wybierać takie, które są w stanie objąć swoją powierzchnią niemal cały salon. Meble powinny niemal w całości znajdować się na dywanie a wszystkie małe meble powinny zawsze znaleźć się na dywanie. Ważnym elementem wielu salonów jest telewizor. Telewizor powinien znaleźć się na wysokości klatki piersiowej, gdyż w ten sposób można go wygodnie oglądać. Telewizor można zarówno zawiesić na ścianie jak też postawić na odpowiednio dopasowanym meblu. Dekoracje w salonie mogą stanowić ciekawie prezentujące się kinkiety. Postawić można na kinkiety wiszące, które lepiej oświetlą większy salon. W dużym salonie można również stosować dodatkowe elementy świetlne jak lampy oświetlające obraz czy małe lampki na stołach. Obraz to doskonały przedmiot, który może pełnić rolę centralnego punktu w salonie wokół, którego można zbudować cały projekt wnętrza salonu. Obrazy powinny być zawieszone na ścianach na wysokości wzroku. Ich liczba nie powinna być zbyt duża. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie obrazów, których łączna szerokość nie przekracza dwóch trzecich szerokości sofy. Za dekoracje mogą służyć również zasłony. Zasłony i firany doskonale sprawdzają się w salonach opartych na stylistyce klasycznej.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x