Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak urządzić klasyczną sypialnię?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak urządzić klasyczną sypialnię?

Sypialnia to wbrew pozorom jedno z kluczowych pomieszczeń w całym domu. Zapytasz: „dlaczego?”. Odpowiedź jest bardzo prosta. W tym miejscu spędzamy przeciętnie aż 1/3 całego dnia, ponieważ jak podają naukowcy, optymalny czas snu powinien wynosić około 8 godzin na dobę.

Jak urządzić klasyczną sypialnię?

Z tej prostej statystyki wynika, że sypialnia jest takim pokojem w całym domu, gdzie spędzamy najwięcej swojego czasu. W dodatku całkowicie nieświadomie. Warto zatem zadbać o jak największy komfort snu i odpowiednie warunki. Poniżej dowiesz się w jaki sposób urządzić klasyczną sypialnię, jakie meble sypialniane powinny się w niej znaleźć oraz jak zagospodarować dostępną przestrzeń.

 

Magia spokojnego snu

Urządzając sypialnię, warto przede wszystkim pamiętać, że podstawowym przeznaczeniem pomieszczenia jest uzyskanie wyciszenia przed snem, spokój, relaks i wreszcie odpoczynek w objęciach Morfeusza. Z tego prostego powodu, jeśli tylko istnieje taka możliwość przestrzenna, nie należy łączyć sypialni ani z gabinetem, ani pokojem dziennym. Nasz mózg zapamiętuje łóżko jako miejsce snu, więc za każdym razem, gdy zaczynamy w jego obszarze pracować czy uczyć się, komórki nerwowe przygotowują organizm do zaśnięcia, ponieważ właśnie w ten sposób zostały wcześniej zaprogramowane. Odpowiednie zaplanowanie przeznaczenia poszczególnych pokoi to jeszcze nie wszystko.

 

Bezsprzecznie kolory ścian odgrywają znacząca rolę. Lepiej zdecydować się na barwy jaśniejsze, pastelowe, o delikatnych tonach niż wyraziste kolory, męczące oczy oraz układ nerwowy. W ramach aranżacji sypialni dobrze jest też zaplanować oświetlenie, które nie powinno razić, tylko subtelnie naświetlać, przygotowując atmosferę snu. Równie ważne są rolety lub żaluzje, które osłaniają pokój przed dostępem światła z zewnątrz.

 

Jak zaplanować sypialnię?

Na drobne dodatki aranżacyjne przyjdzie pora, jednak podstawową kwestią są meble sypialniane, które powinny spełniać dwie podstawowe cechy: funkcjonalności oraz estetycznej. Praktyczny aspekt łatwo sprawdzić, dobierając dogodny dla siebie materac oraz sprawdzając wymiary łóżka. Kwestia wizualna pozostaje sprawą gustu. W większości przypadków sprawdzają się jednak klasyczne rozwiązanie oscylujące w obszarach delikatnych beży i minimalizmu w formie.

 

Standardowe wyposażenie sypialni obejmuje łóżko oraz szafę, nierzadko stoliki nocne. Dodatkowym, bardzo praktycznym elementem może być komoda. Inspirującą kolekcję tradycyjnych oraz tanich mebli do sypialni znajdziecie pod poniższym linkiem: https://www.wikimeble.pl/SYPIALNIE.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x