Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Niestety urządzenie pokoju dla dziecka jest tym trudniejsze im nasza pociecha jest mniejsza. Oczywiście zazwyczaj na samym początku decydujemy się na pastelowe kolory i zabawne tapety po to, aby nasze maleństwo mogło się dobrze rozwijać, jednak czy rzeczywiście po jakimś czasie owe miejsce będzie dla niego równie dobre i przyjazne, co na początku?

Co prawda czasami metamorfoza może być naprawdę niezwykle trudna, jednak podstawa to oczywiście odpowiednie podejście. Musimy mieć na uwadze to, że dzieci po jakimś czasie zmieniają zainteresowania i właśnie ze względu na to również wystrój ich pokoi powinien ulęgać zmianie.

Bardzo dobrą propozycją będzie umieszczanie na ścianie ogromnej mapy. Tego rodzaju rozwiązanie są nie tylko efektowane, ale również niezwykle praktyczne, ponieważ nie będziemy musieli obawiać się o zabrudzenia czy konieczność ciągłego malowania ścina. Obecnie mapy nawet w postaci fototapet zakupić można w tak naprawdę wszarskich sklepach z tego rodzaju produktami. Zawsze można również zdecydować się na typowo i oryginalną mapę, jednak nie można ukrywać, że z całą pewnością będzie to dużo większy wydatek.

Dodaakowym plusem nie tylko fototapety, ale również mapy, którą można ściągnąć jest możliwość ewentualnego ściągnięcia i całkowitej zmiany dodatków bez większego wkładu pracy. Z tym samym atutem wiążą się różnego rodzaju naklejki, które w mgnieniu oka można umieścić w innym miejscu bądź po prostu całkowicie je zlikwidować.

Nadzy, jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju wzory, które są niestety najczęściej naprawdę mocne i wyraziste najlepiej umieszczać tylko i wyłącznie na jednej ścianie. Reszta powinna pozostać gładka po to, aby pokój nie był zbyt przytłaczający.

Jeśli chodzi o ustawienie oraz usytuowanie mebli powinniśmy mieć na uwadze również kwestie takie jak na przykład dobrze dobranie biurka. Nie powinno być ono usytuowane w ciemnym kącie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby tutaj oczywiście ustawieni go pod oknem. Jeśli, jednak nie jest to możliwe musimy złocic uwagę na odpowiednie oświetlenie, które pomoże naszemu dziecku przygotowywać się na zajęcia szkolne.

W kwestii łóżka tak naprawdę wybór jest dowolny. Najważniejsze, aby nie znajdowało się ono w bliskiej odległości od kaloryfera. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie go bezpośrednio naprzeciwko okna, jednak niestety nie zawsze jest to w pełni możliwe.

Ostatnia rzecz, o której niewątpliwie należy pamiętać to oczywiście ciepła podłoga. Jak wiadomo dzieci lubią nie tylko bawić się, ale również siedzieć czy uczyć właśnie tam. Jeśli w naszym domu nie ma ogrzewania podłogowego najbardziej konstruktywnym rozwiązaniem będzie tutaj wykładzina dywanowa bądź po prostu mniejsze, ale za to dużo bardziej ciepłe chodniki z na przykład owczej wełny ułożone na panelach czy parkiecie. Niestety musimy również mieć na uwadze to, że z całą pewnością podłoga w dziecięcym pokoju ulegnie szybkiemu zniszczeniu bądź uszkodzeniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x