Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak urządzić salon, aby dom był miejscem, do którego chce się wracać i zapraszać innych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dom jest swoistym synonimem miejsca, w którym każdy kto tam mieszka, czuje się swobodnie i bezpiecznie. Znajdujące się tam pomieszczenia mają przyciągać domowników i nie odstraszać gości. I jednym z takich reprezentacyjnych miejsc jest salon.

Jak urządzić salon, aby był zarówno funkcjonalną przestrzenią do życia codziennego dla kazdego z domowników, jak i przyjaznym miejscem do przyjmowania gości i rodziny? Nie jest to zadanie trudne, ale wymaga nieco skupienia i opracowania pewnej strategii.

Można by powiedzieć, że wszystko zaczyna się w głowie. To w niej wizualizujemy sobie miejsce, do którego zapraszać będziemy rodzinę i znajomych oraz spędzać wolny czas. Wyobrażamy sobie kolory ścian, kształt i rodzaj mebli oraz ich rozmieszczenie, a także rodzaj podłogi. Sugerujemy się już nie tylko własnymi preferencjami, poradami i doświadczeniem znajomych, ale i praktycznością. Poszukujemy inspiracji i wskazówek, ponieważ mamy świadomość tego, że  wszystko ma do siebie pasować i służyć nam jak najdłużej.

Urządzając salon należy wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania. Zazwyczaj większe pole manewru mamy w domach, zaś w bloku jesteśmy ograniczeni dostępną powierzchnią, która rzadko bywa duża. Nie zmienia to jednak faktu, iż ta część naszego M ma nam służyć na lata. Nawet, jeśli będziemy przearanżowywać układ, który się znudził bądź stał się niemodny. Obecnie na topie stały się wnętrza otwarte, czyli połączenie salonu z kuchnią. Choć bardzo praktyczne, to jednak nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie. Jak przy niemal każdym aspekcie, ma to swoje wady i zalety.

Decydując się na konkretny styl, czy to skandynawski, industrialny, marynistyczny,  czy też rustykalny, warto pamiętać, iż lubią one się ewoluować, tym samym, dla niektórych pewne zmiany nie do końca się podobają. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest postawić się na klasykę. Warto zdecydować się jednak na dodatki, takie jak poduszki, ramki na zdjęcia czy wazony na kwiaty, które ocieplą wizerunek.

Tak więc, wszystko ma do siebie pasować. Aranżacja salonu to proces nieco skomplikowany, ale z pewnością odpłaci nam on swą funkcjonalnością i estetyką. Stanie się ukochanym miejscem do czytania książek, oglądania telewizji, przyjmowania gości czy też po prostu relaksem.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x