Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak urządzić sypialnię na poddaszu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Poddasze. Samo słowo może przywodzić na myśl stare, zakurzone pomieszczenie pełne niepotrzebnych mebli i innych szpargałów, ale rzeczywistość jest całkiem inna. Poddasze może spełniać wiele ciekawych funkcji użytkowych. Możemy tam urządzić łazienkę, kuchnię a nawet sypialnię.

Obecnie, szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych powstaje wiele pomieszczeń na ze skosami i nie zawsze wiemy jak należałoby je zagospodarować.

Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, aby już w trakcie budowy zacząć zastanawiać się nad tym, jakie i ile pokoi zaplanujemy na poddaszu. Nasze plany powinniśmy zacząć od określenia wysokości, na jakiej będzie znajdował się skos. Jest to bardzo istotny aspekt nie tylko na naszą wygodę, ale również na meble, które muszą pasować do pomieszczenia.
Jeśli jesteśmy już posiadaczami poddasza w stanie surowym należałoby wybrać rodzaj podłogi oraz kolor ścian, a co się z tym wiąże cały wystrój wnętrza. W przypadku, gdy dysponujemy już meblami podłoga powinna zostać dobrana pod ich odcień, jeśli natomiast meblować będziemy później mamy całkowitą dowolność w wybieraniu.

Ważną sprawą w wyborze podłogi na poddasze jest jej kolor. To, z czego będzie zrobiona zależy wyłącznie od naszych upodobań, jednak do większości pomieszczeń na poddaszu doskonale pasuje drewno ze względu na to, że w niektórych rodzajach poddaszy mamy na zewnątrz drewniane belki, doskonale kontrastujące z drewnianą podłogą.

Sprawa dotycząca farby i koloru ścian, związana jest natomiast z wielkością pomieszczenia. Jeżeli nasze poddasze jest przestronne bardzo i jasne, stonowane kolory nie są konieczne. Inną sprawą są małe pomieszczenia. Aby dodać im optycznej objętości najlepszym wyjściem będzie zastosowanie jasnych, pastelowych barw oraz dodatków. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałaby, aby ich sypialnia wyglądała na większą jest zastosowanie małych ozdób i obrazków skupionych gęsto w jednym miejscu. Ciekawym rozwiązaniem może być stworzenie niewielkich ramek ze zdjęciami. Nie muszą być zachowane w jednej tonacji kolorystycznej. Ważne, aby było ich dużo.

Łóżko. Łóżko to centralny punkt sypialni. Oprócz oczywistych cech takich jak miękkość i wygoda powinno całkowicie pasować do wystroju pokoju. Jeżeli rzeczywiście posiadamy drewniany, przytulny i mały pokój na poddaszu postawienie w nim dużego futurystycznego łóżka nie przyniesie zbyt wiele korzyści.

Ostatnią, ale zarazem bardzo istotna sprawą są meble. Ze względu na to, że skosy są zazwyczaj bardzo nisko położone takie tez powinny być meble. Niskie, ale za to pojemne. Duża ilość szuflad i szafek. Ciekawym rozwiązaniem dla domu z poddaszem będzie wstawienie mebli w ewentualne wnęki. Nie zajmą wtedy zbyt dużo miejsca a zarazem zniwelują te trudne do zagospodarowania miejsca.

Podsumowując, aby ciekawie zaaranżować przestrzeń nie są potrzebne ani bardzo drogie i wymyślne meble, ani kolosalnie duże pomieszczenia. Wystarczy odpowiedni projekt i plan działania, aby nasz dom stał się miejscem, do którego chce się wracać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x