Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element wykończeniowy domu. Z jednej strony zapewniają one prywatność, z drugiej współtworzą aranżację wnętrza.

Korzystamy z nich także wtedy, gdy chcemy przewietrzyć w pokoju – a to tylko niektóre z zastosowań. W każdym wypadku ważne jest by wybrać odpowiedni ich model.

Odpowiednie drzwi wewnętrzne – co to znaczy?
Wybierając drzwi wejściowe, należy patrzeć nie tylko na ich stronę estetyczną – choć bez wątpienia ta także jest bardzo ważna. Jednak nawet najpiękniejsze drzwi muszą mieć dopasowany rozmiar, by można było je zamontować. Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamówienie ekipy, która wykona potrzebne obliczenia i wykona drzwi na zamówienie. Ale można też samemu pokusić się o dobór rozmiaru drzwi, mierząc szerokość oraz wysokość drzwi. Pamiętajmy, by dobrać do nich odpowiednia ościeżnicę – dobrym wyborem może okazać się ościeżnica regulowana. Zapewni ona więcej możliwości, również w przyszłości, gdy zdecydujemy się na wymianę drzwi wewnętrznych.

Uchylne, rozsuwane, a może łamane?
Wbrew pozorom wybór między tymi rodzajami drzwi to nie tylko rzecz gustu, to także wzgląd na funkcjonalność. Bo choć w naszych domach dominują jednoskrzydłowe drzwi uchylne, to są sytuacje, w których lepiej z nich zrezygnować. Na pewno tak się dzieje, gdy dane pomieszczenie jest dość małe. Drzwi uchylne wymagają więcej wolnej przestrzeni, by można było swobodnie je otwierać i zamykać. Najwygodniejsze mogą okazać się drzwi przesuwne – na pewno są one bardzo nowoczesne i wygodne. Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy. Jeśli interesują Cię drzwi przesuwne chowane w ścianie, musisz uwzględnić ten fakt już na etapie budowy domu. W przeciwnym razie możesz mieć drzwi przesuwne na szynach zamontowanych na ścianie, tyle że tu trzeba pozostawić wolne te kilka centymetrów od ściany – tak by drzwi mogły swobodnie się przesuwać. Drzwi łamane oraz harmonijkowe to alternatywa łącząca cechy tradycyjnych wariantów uchylnych z przesuwnymi.

Estetyka drzwi wewnętrznych
Jak zaznaczyliśmy na początku, drzwi wewnętrzne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne – tworzą przecież element aranżacji wnętrza. Do wyboru jest wiele rozwiązań – tradycyjnych i mniej lub bardziej nowoczesnych. Można wybrać stylowe drzwi wykonane z drewna naturalnego bądź też z płyty MDF. Pamiętaj także o kolorze – tu królują dwie (dość sprzeczne) szkoły. Jedna z nich mówi, by dopasować kolor drzwi powinien kontrastować z barwą mebli, druga zaś radzi te dwa kolory zharmonizować. Decyzja należy do ciebie. Najważniejsze przecież, by drzwi wewnętrzne przypadły do gustu Tobie i innym domownikom.

Więcej wartościowych informacji znajdziesz na stronie: http://www.stolbud.pl/

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x