Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak wybrać narzutę na łóżko?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak wybrać narzutę na łóżko?

Projektując, aranżując i wybierając meble do sypialni, często spotykamy wiele trudności związanych z doborem odpowiednich dodatków czy próbą uniknięcia mieszania stylów, które prowadzi do kiczu. Warto więc zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii związanych z dopasowaniem dodatków do koloru ścian i stylu dekoracji znajdujących się w pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak w ten sposób wybrać odpowiednią narzutę na łóżko. Zapraszamy do lektury.

Jakie zadania spełnia narzuta?

Narzuty do łóżka spełniają wiele kluczowych zadań. Ze względu na fakt, że centralnym punktem każdej sypialni jest najczęściej łóżko, narzuta dba przede wszystkim o jego odpowiedni wygląd. Oprócz tego zapobiega brudzeniu się mebla w trakcie użytkowania. Wyobraź sobie sytuację, w której kupujesz nowy narożnik, a po chwili znajdują się na nim: sierść psa lub kota, ślady odbite przez dzieci, czy plamy po jedzeniu. Stosując narzutę, możesz zapomnieć o tych problemach i cieszyć się nienagannym wyglądem łóżka przez wiele lat.

Elegancki dodatek

Dodatkową zaletą korzystania z narzuty na łóżko jest fakt, że oprócz zadań ochronnych spełnia również funkcję eleganckiego dodatku. Dobrze wykonany produkt powinien być nie tylko gustowny, ale uszyty z dobrej jakości materiału i posiadać odpowiedni rozmiar. Warto nadmienić, że wybór tekstyliów, do których zaliczana jest narzuta, nie powinien być dziełem przypadku. Produkt musi współgrać stylistycznie z wystrojem wnętrza, jednakowo pod względem designu, koloru czy stylu. Nie musisz się jednak martwić o to, że nie znajdziesz idealnej narzuty. Producenci w swoich sklepach posiadają produkty na każdą kieszeń, wielkość łóżka i styl.

Jaki rozmiar narzuty?

Jeżeli zależy Ci na odpowiednim rozmiarze narzuty, w pierwszej kolejności powinieneś dokonać odpowiednich pomiarów łóżka i zastanowić się, w jaki sposób zamierzasz okryć je narzutą. Większość osób korzysta w wierzchniego pokrycia, czyli układają produkt swobodnie na meblu. Część klientów woli jednak zastosowanie polegające na schowaniu narzuty pod materac. Dzięki temu w trakcie użytkowania mamy pewność, że nie zsunie się z łóżka i nie będziemy musieli stale jej poprawiać.

Materiał na narzutę

Jeżeli nie możesz zdecydować się na to, z jakiego materiału ma być uszyta Twoja narzuta, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które mogą ułatwić zakup. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy produkt będzie łatwy w utrzymaniu czystości. Ciągłe pranie narzuty nie tylko osłabi materiał, ale również może spowodować jego prucie. W drugiej kolejności zastanów się nad funkcjonalnością produktu. Dla przykładu narzuty szyte z akrylu lub satyny wyglądają znakomicie, ale mogą zsuwać się z łóżka, przez co nie spełniają w odpowiedni sposób swoich zadań. Warto zdecydować się na autorskie rozwiązanie, wybierając produkt, który będzie odpowiadał przede wszystkim Tobie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x