Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak wybrać odpowiednią kołdrę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Podczas starannego urządzania sypialni, w pewnym momencie stajemy przed wyborem kupna kołdry. Jednak jaka będzie dla nas najlepsza? Istnieje wiele różnych rodzajów oraz rozmiarów kołder. Jedne kołdry dają dużo ciepła, inne dzielą się na skład: naturalny i sztuczny. Skąd zatem wiadomo jaka będzie odpowiednia do zakupu? Powinniśmy starannie przeanalizować kilka czynników. Zastanów się jak ciepło jest w sypialni, nie tylko zimą ale o każdej porze roku. Ważne jest też czy dana kołdra pochłania wilgoć. Po za warunkami panującymi w sypialni, ważny jest też komfort. Dobrze żeby kołdra nie była zbyt ciężka, gdyż ograniczy nam to wygodę snu. Istnieją także kołdry stworzone przede wszystkim dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Kołdry hipoalergiczne, należą do droższych, jednak ich skuteczność jest udowodniona.

Do mieszkań, które nie trzymają ciepła zimą, natomiast latem jest w nich bardzo ciepło zaleca się kupno dwóch kołder, oraz zmiany ich wraz ze zmianą pory roku. Jeśli jednak nie jesteśmy za tym by kupować dwa różne rodzaje kołder na różne pory roku, kupmy dwie cieńsze, które w razie potrzeby można spiąć razem. Do kołder utrzymujących ciepło należą puchowe. Są one lekkie i miękkie, a na dodatek ekologiczne gdyż wypełnione są naturalnym puchu. Nie dajmy się jednak sprzedawcy wprowadzić w błąd, że puchowa kołdra jest taka sama jak z ciętego pierza. Na pierwszy rzut oka być może nie dostrzeżemy różnicy, jednak kołdra taka jest o wiele mniej wygodna. Do bardzo ciepłych kołder należą także te wypełniane wełną.

Co do wyporu wielkości kołdry, nie może by ona mniejsza niż wymiary łóżka, gdyż będzie wtedy nie wygodna. Jeśli na łóżku śpią dwie osoby warto pomyśleć o kupnie dwóch osobnych, mniejszych kołder. Ich łączny wymiar powinien być nieco większy od wymiarów łóżka. Taki wybór jest bardzo wygodny dla obojga osób. Można ułożyć się z własną kołdrą w sposób dla nas wygodny i nie przeszkadzać przy tym partnerowi.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x