Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak wykończyć nowocześnie dom?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak wykończyć nowocześnie dom?

Jest wiele sposób na to, by dom był nie tylko funkcjonalny, ale także modny. Nawet tak budynki rodem z poprzedniego systemu, które na tle innych podobnych niczym się nie wyróżniają, mogą stać się niezwykle atrakcyjne.

Jak wykończyć nowocześnie dom?

Czasem wystarczy zmiana elewacji i detali architektonicznych, by całkowicie odmienić charakter domu. W modzie jest prostota i dobrej jakości materiały a także atrakcyjne dodatki takie jak na przykład balustrady systemowe lub uchwyty do szyb, które są bardzo często wykorzystywane, by zmienić charakter wnętrza.

  1. Jakie elementy balustrad warto zamontować?
  2. Minimalistyczna architektura
  3. Przeszklone przestrzenie

Jakie elementy balustrad warto zamontować?

Balustrady aluminiowe na nowoczesne balkony

Balustrady aluminiowe na nowoczesne balkony

 

Przede wszystkim detale stalowe i szklane na zewnątrz budynku mają pełnić funkcję estetyczną i praktyczną. Dzięki całej różnorodności rozwiązań bez problemu można dopasować idealne do domku jednorodzinnego, bloku czy nawet biurowca. W wielu wypadkach elementy balustrad zastępują nawet tradycyjne balkony, a w innych są niezwykle ważną osłoną schodów czy też tarasów. Przede wszystkim w nowoczesnym wydaniu doskonale wpisują się w trendy minimalistyczne i potrafią zmienić wygląd, kształt czy też układ bryły budynku.

Minimalistyczna architektura

Słupki ze stali nierdzewnej pojawiają się zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Przede wszystkim są ważnym elementem wykończenia klatki schodowej, a w takich przestrzeniach jak centra handlowe wręcz stają się jednym z wyróżników stylu. Uchwyty do szkła pozwalają zamontować nawet duże tafle. Taka aranżacja nie tylko jest bezpieczna, ale przede wszystkim doskonale doświetlona. Elementy do balustrad pozwalają stworzyć klimatyczne wnętrza, nie ograniczając przestrzeni. Dlatego właśnie są niezbędne i w małych domach i w wielkich centrach.

Przeszklone przestrzenie

Nowoczesna technologia także w domach powala instalować duże okna. Dzięki temu do wnętrza wpada bardzo dużo światła. Najmodniejszym detalem architektonicznym stają się balkony francuskie. W takich wypadkach elementy do balustrad zamontowane na zewnątrz pełnią tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną. W pewien sposób rury ze stali nierdzewnej wyznaczają miejsce balkonu, choć faktycznie go tam nie ma, nie ograniczają przy tym dostępu światła i doskonale łamią bryłę budynku i podkreślają fasadę. Takie rozwiązanie montuje się nawet wtedy, gdy dolna część okien nie jest otwierana, więc z założenia nie ma możliwości, by balustrada pełniła funkcję zapewnienia bezpieczeństwa, jak to ma miejsce na tradycyjnych balkonach czy tarasach. Wrażenie natomiast robi niesamowite.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x