Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jak zamontować lustro w łazience?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wcześniej montaż lustra w łazience nie wymagał specjalnych zdolności. Potrzebny był jedynie wywiercony w ścianie jeden otwór, kołek rozporowy i lustro z zawieszką. Co niektórym wystarczył nawet gwóźdź, ale teraz raczej nikt nie zdecyduje się na taki sposób mocowania lustra i popełnienia w ten sposób, co tu dużo mówić, przestępstwa w świecie wystroju wnętrz. Obecnie mamy o wiele ładniejsze, bardziej estetyczne i bezpieczne sposoby, na to by lutro wisiało na swoim miejscu, spełniało swoją funkcję i zdobiło pomieszczenie. Jak przymocować lustro?

Łatwe i skuteczne klejenie

W zależności od rodzaju naszego lustra oraz podłoża można wybrać spośród kilku sposobów na mocowanie lustra do ściany. Najbardziej trafnym okazuje się przyklejenie go specjalnym klejem. Jest to nie tylko prostsze zadanie, ale również wtedy lustro jest bardziej odporne na stłuczenie. Przyklejać możemy bezpośrednio na ścianę, w miejsce pomiędzy glazurą, które do tego zostało specjalnie zostawione. Jeśli lustro i płytki są tej samej grubości daje to ciekawy efekt wyrównania powierzchni. Warto więc, sprawdzić to przed przyklejeniem. Wadą naklejenia lustra bezpośrednio  na ścianę jest prawdopodobne zniszczenie go w przypadku próby usunięcia. O wiele łatwiej można usunąć lustro przyklejone na glazurę.

Jak prawidłowo przykleić lustro?

Na czystą powierzchnię lustra należy nałożyć odpowiedni klej. Najlepiej, jeśli będzie to klej specjalnie przeznaczony do takich zadań, np. Pattex Total Extreme, który zawiera specjalną końcówkę umożliwiającą szybkie i precyzyjne rozprowadzenie kleju oraz odpowiedni czas wiązania, czyli szybki, ale na tyle, by móc w ciągu kilku minut poprawić przyłożenie lustra.

Nie może również wchodzić w reakcję z powłoką na tylnej stronie lustra, by nie uszkodzić jej. Warstwę kleju należy nakładać w odstępach, najlepiej w postaci pasków, nie spłaszczając ich. Następnie wprawnym ruchem należy przyłożyć lustro do ściany i docisnąć, wyrównując je odpowiednio. Ważne jest także, by powierzchnia, na którą przyklejamy lustro była czysta, nie zawierała pyłu, łuszczącej się farby, czy grudek tynku. Powinna być równa i gładka. Szukając odpowiedniego kleju do lustra warto odwiedzić tę stronę. Zamieszczono na niej pomocny filmik pokazujący jak powinno się prawidłowo przyklejać lustro.

Zawieszenie przez wiercenie

Innym sposobem na przymocowanie lustra w łazience jest zawieszenie na kołkach rozporowych. Jeśli lustro ma gotową zawieszkę, należy wywiercić otwór i wstawić odpowiedni kołek rozporowy z haczykiem. Wymaga to jednak niezwykłej precyzji i umiejętności posługiwania się wiertarką. Ciężko jest również poprawić już raz wywiercone otwory, dlatego zabieg ten wymaga dokładnego wymierzenia. Dosyć ciekawie prezentują się lustra, które można przymocować za pomocą dekoracyjnych wkrętów mocujących. Zwykle są wtedy dołączone do niego w zestawie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x