Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jaka szafka RTV do sypialni?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jaka szafka RTV do sypialni?

Bez względu na to czy decydujemy się na umieszczenie telewizora na ścianie czy też na szafce, potrzebujemy dodatkowego miejsca, które pomieści wszelkie urządzenia. Problem z dobraniem szafki RTV do salonu nie jest skomplikowany – wybieramy szafkę w tym samym stylu jak pozostałe meble. Co jednak z szafką RTV do sypialni? Jaką wybrać?

Wstawić szafkę RTV do sypialni czy z niej zrezygnować?

Decydując się na wstawienie szafki RTV do sypialni zyskujemy pewne miejsce umożliwiające ulokowanie dekodera telewizyjnego, odtwarzacza DVD/Blu-ray czy też konsoli do gier. Rezygnując z niej, rezygnujemy z wspomnianego osprzętu. Musimy jedynie odpowiednio ulokować przewód zasilający i antenowy. W tym miejscu warto dodać, że istnieje możliwość posiadania dodatkowych osprzętów bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń. Telewizory z wyższej półki są już wyposażone w tunery telewizji kablowej i satelitarnej oraz moduły CAM. Większość z nich posiada także funkcję Smart TV, pozwalającą na dostęp do aplikacji internetowych – możesz grać, oglądać filmy czy programy telewizyjne, kiedy chcesz.

Chcesz posiadać szafkę RTV – jak ją wybrać?

Urządzeń i sprzętów multimedialnych w sypialni najczęściej nie posiadamy zbyt wiele. W takiej sytuacji nie musimy inwestować w dużą szafkę RTV. Gdybyś jednak planował w przyszłości zwiększyć ich ilość musisz pamiętać, iż nie można ustawiać jednego urządzenia na drugim, gdyż mocno się nagrzewają i szybko mogą ulec uszkodzeniu. W tej drugiej sytuacji konieczne jest postawienie na szafkę RTV o dużej przestrzeni, z zapewnionym dobrym odpływem powietrza.

Wybierając szafkę RTV musisz również zwrócić uwagę na miejsce, z którego będziesz obsługiwać urządzenie. Najczęściej telewizor umieszczany jest na wprost łóżka sypialnianego. Umieszczając i wybierając półkę należy wybrać taką, która pozwoli na swobodne obsługiwanie urządzeń działających na podczerwień. Szafka nie powinna być, więc zamykana. Osobom, które chcą ukryć urządzenia w sypialni polecamy wybrać szafki z zamknięciem wypełnionym czarną szybą bądź tkaniną (warto wcześniej sprawdzić, czy wspomniane elementy przepuszczają sygnał podczerwieni tak samo skutecznie, gdyż każdy materiał jest inny).

Ważnym elementem w przypadku wyboru szafki RTV jest ukrycie przewodów. Warto zainwestować w szafkę RTV, która będzie wyposażona w listwę przepięciową. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia podłączanie i wyłączanie sprzętów, ale też zabezpiecza urządzenia przed przeładowaniami w sieci elektrycznej. Nie zapominajmy o przewodach łączących urządzenia z telewizorem. Tych elementów nie uda się już zamaskować za pomocą szafki, jednak można postawić na system maskowania kabli bądź specjalistyczne, małe pudełka umożliwiające podłączenie wszystkich kabli w ukryciu i pozostawienie jednego przewodu na wierzchu.

Na jaki styl postawić?

Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich upodobań. Wybierając szafkę RTV postaw na jej estetyczny, a przy tym praktyczny wygląd. Szeroki wybór szafek pozwala na wybranie idealnego rozwiązania dla każdego. Zarówno fani gadżetów i dużej ilości sprzętów znajdą coś dla siebie jak i osoby stawiające na prostotę czy elegancję. Dostępne są szafki niższe oraz wyższe, drewniane bądź też szklane. Nie musisz decydować się na tradycyjną komodę, – jeśli masz mało miejsca idealnie sprawdzi się sam stolik pod telewizor. Ostatnimi czasy niezwykle popularne są drewniane jak i szklane modele szafek RTV, które poza swoją funkcjonalnością pełnią także funkcje dekoracyjne pomieszczenia.

Przy tym wszystkim musisz pamiętać, że możesz wybrać szafkę całkowicie odmienną od stylu, w jakim została urządzona Twoja sypialnia, a możesz postawić na szafkę z kolekcji mebli, które już posiadasz we wspomnianym pomieszczeniu. Ten jeden element może całkowicie odmienić Twoje wnętrze i nie musi być nieestetyczny – może wręcz pełnić główną dekorację sypialni.

Meble Focus – meble do każdego wnętrza
Artykuł został przygotowany przez firmę Meble Focus oferującą nowoczesne szafki RTV.
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x