Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jakie dodatki do szmaragdowej ściany?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie dodatki do szmaragdowej ściany?

Szmaragd jest jednym z odcieni zieleni, a jego nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do kamienia szlachetnego. To także jeden z tych kolorów, które już od dawna kojarzą się nam z luksusem i szykiem. Jego obecność we współczesnych wnętrzach jest zrozumiała – szmaragdowa ściana to przecież sprawdzona metoda wtedy, gdy zależy nam na elegancki w jadalni, gabinecie lub salonie. Problem pojawia się wtedy, gdy zaczynamy zastanawiać się nad tym, jakie dodatki do szmaragdowych ścian zastosować. Okazuje się, że nie każde rozwiązanie sprawdzi się tak samo dobrze.

Jakie dodatki do szmaragdowej ściany?

Zalety szmaragdu we wnętrzach
Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, z czym najlepiej jest łączyć szmaragd, powinniśmy zrozumieć, co sprawia, że we wnętrach tak często mamy z nim do czynienia. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że szmaragdowe ściany są znakomitym sposobem na wprowadzenie harmonii w pomieszczeniu. Podobnie, jak i inne głębsze odcienie zieleni jest on kolorem, który sprzyja wyciszeniu i odstresowaniu. W czasach, w których tak wiele jest wokół nas napięcia i niepotrzebnej nerwowości, jest to znakomite rozwiązanie. Ciekawa wydaje się także sama symbolika szmaragdu. Osoby, które specjalizują się w ukrytych znaczeniach kolorów podkreślają, że szmaragd jest symbolem szczęścia, siły oraz witalności. Właśnie dlatego, nie ma jednego tylko typu pomieszczenia, w którym kolor ten mógłby się pojawić.

Szmaragd a inne kolory
Jeśli zdecydowaliśmy się już na szmaragdowe ściany, musimy pamiętać o tym, że będą się one dobrze prezentowały jedynie w doborowym towarzystwie. Jeśli więc szukamy dodatków, nie mogą być one rozwiązaniami przypadkowymi. Szmaragd lubi zarówno szlachetne materiały, takie, jak choćby jedwab, tafta i skóra, jak i metaliczne kolory, a więc choćby miedź, srebro i złoto. Jeśli przestrzeń wydaje nam się nieco przytłumiona i odnosimy wrażenie, że jest przesadnie relaksująca, dobrym pomysłem może okazać się zestawienie szmaragdu i zdecydowanie bardziej energetycznego fioletu. Oczywiście, ciekawym pomysłem jest połączenie szmaragdu na ścianach oraz wśród towarzyszących im dodatków, choć w takim przypadku najlepiej jest stawiać na zróżnicowanie odcieni.

Przykłady ciekawych dodatków
O wyborze dodatków do szmaragdowych ścian decyduje nie tylko nasza własna wizja, ale i charakter pomieszczenia, w którym zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Gdy zastanawiamy się nad szmaragdem w salonie, musimy mieć na uwadze, że będzie to barwa nie tylko głęboka, ale również dość ciemna. Właśnie dlatego zaleca się, aby szmaragd łączyć z fioletowymi, energetycznymi dodatkami lub z przedmiotami w odcieniach złota. Innym ciekawym rozwiązaniem, nad którym warto się zastanowić, jest wykorzystanie szmaragdu na jednej tylko ścianie. W takim przypadku efekt wcale nie jest gorszy, a kompletowanie dodatków staje się łatwiejsze.

Kolor szmaragdowy nie narzuca nam jednego tylko stylu dodatków. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest uniwersalny, a tym samym dopasowywanie innych elementów musi być starannie przygotowane.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x