Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jakie łóżeczko dziecięce?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie łóżeczko dziecięce? Co powinno mieć łóżeczko dla dziecka, aby było bezpieczne dla dziecka i wygodne dla rodzica?

Jakie łóżeczko dziecięce? Co powinno mieć łóżeczko dla dziecka, aby było bezpieczne dla dziecka i wygodne dla rodzica?  Wybór łóżeczka dziecięcego nie jest prosty. Producentów i modeli jest wiele, jednak nie jest łatwo się zdecydować na to konkretne. Na co zwrócić uwagę? Co powinno posiadać łóżeczko dla dziecka, aby było przede wszystkim bezpieczne dla dziecka, ale też wygodne dla rodzica?

 

Jakie łóżeczko dziecięce?

W zależności od potrzeb, wybrać można różnego rodzaju łóżeczka. Wiele osób na pierwsze tygodnie życia maluszka stawia na kołyski lub kosze Mojżesza. To jednak tylko przejściowe. Później postawić trzeba na większe.

Można też od razu zdecydować się na docelowe łóżeczko. Tutaj pozostaje tylko kwestia, czy lepsze będzie łóżeczko turystyczne, czy może klasyczne – drewniane.  Pierwsze sprawdzi się u osób, które dużo podróżują, a także chcą mieć możliwość przenoszenia łóżeczka, bo np. mają duży dom. Jednak dla większości wystarczające będzie zwykłe łóżeczko dziecięce, takie jak te dostępne na atbmeble.pl/kategoria-produktu/meble/lozeczka-dzieciece-tapczaniki-140×70/.

Co powinno mieć łóżeczko dla dziecka, aby było bezpieczne?

Przede wszystkim, mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka, należy szukać takiego łóżeczka, które ma atesty i spełnia europejskie normy bezpieczeństwa. Musi być wykonane z wysokiej jakości drewna. Co więcej, powinno być ono dokładnie zeszlifowane – tak, aby nie zawierało ostrych krawędzi. Jeśli drewno jest olejowane lub malowane, to środki, jakie do tego użyto, powinny być bezpieczne dla maluszków, antyalergiczne.

Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa dziecka w przypadku łóżeczka jest też to, jakie są kanty na drewnianych listwach oraz czy szczebelki są delikatnie zaokrąglone. Wszystko to zapobiega temu, by dziecko się nie skaleczyło się w buzię lub w rączki w trakcie zabawy lub pierwszych prób samodzielnego wstawania.

Nie można zapomnieć i o tym, by łóżeczko po złożeniu było stabilne. Nie może się chwiać, rozkręcać. Zwłaszcza, gdy pociecha stanie się bardziej ruchliwa. Mebel nie może się przechylić, gdy posłuży za pomoc podczas wstawania. Nie powinny też od niego odpadać elementy takie jak szczebelki, śrubki, listwy.

Łóżeczko dla dziecka wygodne dla rodzica

A na co zwrócić uwagę szukając łóżeczka dla dziecka, gdy zależy nam na wygodzie dla nas samych? Z pewnością dobrze, gdy łóżeczko ma regulowany spód materaca. Co to oznacza? Wraz ze wzrostem maluszka obniża się wysokość materaca. Na początku, gdy dziecko nie jest jeszcze bardzo ruchliwe, wygodniej jest je kłaść wyżej. Z czasem konieczne jest obniżanie, by dziecko nie wypadło.

Kolejnym udogodnieniem w łóżeczkach jest szuflada, która może znajdować się w obudowie. Dzięki niej zyskuje się dodatkowe miejsce do przechowywania. W dodatku rzeczy te są zawsze pod ręką.

Aby rodzice nie musieli wstawać w nocy do dziecka, które potrafi już chodzić, świetnie sprawdza się możliwość wyjmowania szczebelków. Dzięki temu dziecko, gdy się przebudzi, ma jak wydostać się w bezpieczny sposób z łóżeczka i może samo przyjść do sypialni rodziców.

Wygodą dla rodziców jest też to, że nie muszą często zmieniać mebelka do spania. Dzięki temu, że wiele łóżeczek „rośnie razem z dzieckiem”. Na czym to polega? Nie dość, że można w nich obniżać materac, to jeszcze demontować ścianki tak, by stworzyć z czasem tapczanik, zakup więc można odwlec w czasie. Należy tylko pamiętać, by do łóżeczka dokupić wtedy barierkę, która zwiększy bezpieczeństwo pociechy.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x