Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jakie meble i drzwi wybrać do ciemnej podłogi w salonie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie meble i drzwi wybrać do ciemnej podłogi w salonie.
Niewiele jest bardziej eleganckich elementów wystroju od ciemnej podłogi. Najczęściej takie wnętrza nabierają charakteru i wyjątkowości. Warto świadomie dobrać meble i drzwi, aby efekt był spójny. Poniżej wskazówki i rady jak sobie z tym poradzić.

Jakie meble i drzwi wybrać do ciemnej podłogi w salonie.

Niewiele jest bardziej eleganckich elementów wystroju od ciemnej podłogi.
Najczęściej takie wnętrza nabierają charakteru i wyjątkowości. Warto świadomie dobrać meble i drzwi, aby efekt był spójny. Poniżej wskazówki i rady jak sobie z tym poradzić.

Meble na ciemnej podłodze

Jasne ściany i dodatki mogą być doskonałym uzupełnieniem podłogi w ciemnym odcieniu. Takie połączenie wyeliminuje efekt przytłoczenia, optycznie powiększy pomieszczenie. Opcji jest wiele i można je dopasować w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Dąb Costa z kolekcji paneli podłogowych Weninger Expert idealnie pasuje do białych ścian, jest to połączenie o niezwykle naturalne w wyrazie. Myśląc o meblach warto zastosować modele mocno przeszklone, w nowoczesnym stylu ewentualnie wykonane z drewna, w kolorze dopasowanym do podłogi dla stylu o bardziej tradycyjnego. W tym drugim przypadku nie należy zapominać aby nie przysłonić zanadto ścian. Nieodzowne okazują się regały bez tylnej ściany.

Jasna sofa może okazać się trafnym wyborem jak również jasne, np. beżowe tkaniny. Podobnie postępujemy z fotelami. Materiały nie muszą być jednokolorowe. Jeśli szukasz wyrazistego stylu to wzorzyste tkaniny mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Świetnym uzupełnieniem są jasne koce, pledy i poduszki.

Jakie drzwi wybrać do ciemnej podłogi

Konsekwencja to naczelna zasada przy wyborze wzoru drzwi ponieważ nie ma tu sztywnych reguł. Tradycjonaliści chętniej wybiorą drzwi w kolorze zbliżonym do podłogi. Dla przykładu jeśli ciemną podłogą w pomieszczeniu byłby Dąb Dakota o pięknym i unikalnym usłojeniu, to spokojnie można założyć, ze drzwi w ciemnym, dębowym wybarwieniu będą doskonałą parą.

Idąc dalej można założyć zastosowanie rozwiązań nietypowych, np. w pomieszczeniach innowacyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać drzwi do ciemnej podłogi na zasadzie kontrastu. I tu białe drzwi z białą listwą przypodłogową idealnie skomponują się z panelami. Można próbować zestawień odwrotnych, ciemne drzwi i jasna podłoga. Niewykluczone, że to połączenie będzie łatwiejsze w zastosowaniu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x