Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jakie myjnie samochodowe są najlepsze?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie myjnie samochodowe są najlepsze?

O tym, że samochód powinien, przynajmniej raz na jakiś czas, znaleźć drogę do myjni, wie każdy kierowca. Zdecydowana większość odwiedza myjnię w trosce o wygląd auta i jego stan techniczny, mając świadomość choćby tego, jak niebezpieczna dla każdego pojazdu potrafi być rdza. Jeśli jednak troska o czystość auta nie leży w czyjejś naturze, do wizyt w myjni może zachęcić prawo. Okazuje się, że poruszanie się po drogach przesadnie brudnym samochodem może grozić mandatem, a trudno znaleźć osoby, które byłoby zainteresowane dodatkowymi kosztami.

Jakie myjnie samochodowe są najlepsze?

Może się wydawać, że skoro wiemy już, jak ważne jest odwiedzanie myjni, nie powinniśmy mieć już żadnych innych pytań. Tymczasem okazuje się, że sam wybór myjni również ma ogromne znaczenie. Co przy tym ważne, wybór nieodpowiedni może zaciążyć nie tylko na wyglądzie auta, ale również na stanie jego karoserii.

Myjnie ręczne

To właśnie myjnie ręczne są przez wielu kierowców uważane za najbliższe ideału. Wszystkie prace wykonuje w nich człowiek, można więc liczyć na staranność ich wykonania. Trudno też nie docenić tego, że ręczne mycie przez fachowca zapewnia większe bezpieczeństwo samochodowi. Niestety, już pierwsza wizyta w takiej myjni może uświadomić nam, że ma ona nie tylko zalety, ale i przynajmniej kilka wad.
Jeden z największych problemów, o których mówi się w kontekście myjni ręcznych, dotyczy tego, że każdą z nich należy rozpatrywać jako podmiot indywidualny. To, że w jednej myjni samochody czyszczone są dokładnie i bez najmniejszych uszkodzeń, nie oznacza wcale, że w innej osiągniemy taki sam, satysfakcjonujący efekt. Tam, gdzie decyduje czynnik ludzki, ogromne znaczenie ma opinia innych klientów, wybór myjni ręcznej nie powinien być więc przypadkowy. Należy też pamiętać, że nawet najlepszy pracownik nie zrobi wiele bez dobrych kosmetyków samochodowych.

Myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa jest zwykle postrzegana jako najbardziej oczywista alternatywa dla myjni ręcznej. Najczęściej można ją spotkać przy stacji paliw lub galerii handlowej, jednym z jej atutów jest więc z pewnością dostępność. Tu kluczową rolę odgrywają urządzenia wysokociśnieniowe, które zrzucają na samochód wodę i detergenty. Obecnie użytkownik takiej myjni może dostosować sposób mycia do stopnia zabrudzenia swojego auta, istnieje też możliwość wyboru takiego programu, który okaże się najbardziej przyjazny dla samochodowej karoserii.
Myjnie bezdotykowe pozwalają na szybkie mycie, nie zawsze jednak gwarantują mycie dokładne. Jeśli właściciel nie jest w stanie zagwarantować wysokiej jakości urządzeń, należy też liczyć się z ryzykiem mikrozarysowań pojawiających się na karoserii. Te są szczególnie niebezpieczne, dość szybko atakuje je bowiem rdza.

Myjnia automatyczna

Popularne „szczotki” są uważane przez właścicieli samochodów za najwygodniejszy sposób doprowadzenia auta do czystości. Nie wymagają od nich przecież niczego poza wprowadzeniem samochodu do pomieszczenia, w którym odbywać ma się mycie. Niestety, choć szczotki są wykonywane z coraz delikatniejszych materiałów, myjnia taka ciągle jeszcze jest uznawana za najbardziej inwazyjną z tych, z którymi kontakt mają kierowcy.

Artykuł został przygotowany we współpracy z tsg-solutions.com
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x