Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Jakie zalety mają drzwi PCV? Dlaczego warto je wybrać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jakie zalety mają drzwi PCV? Dlaczego warto je wybrać?

Drzwi PCV coraz bardziej zyskują na popularności. Wykonane są one z polichlorku winylu. Mało kto jednak wie, że nazwa “drzwi PVC” jest mylnie stosowana, poprawne nazewnictwo brzmi bowiem PCW od Poli Chlorka Winylu. Skoro jednak już się tak przyzwyczailiśmy, to tak będziemy nazywali nasze drzwi. A co warto o nich wiedzieć? Jakie mają zalety? Czy warto je kupić? Poniższy tekst odpowie na te pytania.

Drzwi PVC – historia

Materiał jakim jest PCV został wynaleziony już w XIX wieku, ale rozpowszechnił się na dobre w wieku XX, kiedy zaczęto go używać do produkcji okien i drzwi. Do Polski PVC przybyło w latach 70-tych i to właśnie wtedy powstała pierwsza fabryka wykorzystująca ten materiał do produkcji okien. Okazało się, że PVC szybko wyparł inne materiały takie jak metal i drewno. Wynikało to z jego dużo niższej ceny oraz wysokiej trwałości. Drewno bardzo często ulegało wypaczaniu, a farba, którą zostało pokryte łuszczyła się. Jak na lata 70-te PVC było prawdziwym hitem i alternatywą dla klasycznej stolarki okiennej. Obecnie jest to materiał wybierany ze względu na jego cenę i możliwości wykonania odpowiedniego kształtu i dobrania kolorystyki.

Jakie właściwości mają drzwi PCV?

Drzwi PCV są bardzo wytrzymałe, charakteryzuje je też wysoka termoplastyczność. Polimer PCV jest wykorzystywany w stolarce drzwiowej ze względu na to, że jest odporny na wysokie temperatury, łatwy w pielęgnacji, ma dobre właściwości termoizolacyjne oraz jest tani w porównaniu z takimi materiałami jak drewno i aluminium.

Myliłby się ten, kto uważałby, że drzwi PCV są niebezpieczne dla zdrowia. Nie każdy plastik musi przecież być szkodliwy. Miłośników ekologicznego trybu życia na pewno ucieszy fakt, że drzwi PCV są często poddawane recyklingowi. Pamiętajmy o tym, że drzwi PCV nie są niebezpieczne, gdyż wszystkie produkty, które włączono do obrotu na terenie Unii Europejskiej muszą przejść szereg testów potwierdzających ich bezpieczeństwo i jakość. Drzwi PCV są także energooszczędne, czyli pomagają ograniczać światowe zasoby i straty energii) i trwałe. Nie ma potrzeby wymieniać ich co kilka lat tak jak to może mieć miejsce w przypadku drzwi drewnianych.

Drzwi PCV – sprawdzone i popularne

Centrum Analiz Branżowych przeprowadziło badania, które wykazały, że drzwi PCV cieszą się niesłabnąca popularnością. Są wybierane przez około 80% inwestorów. Nic dziwnego zatem, że produkcja drzwi PCV w Polsce stale rośnie. Sprawdzą się zarówno w domkach jednorodzinnych oraz w biurach i sklepach. Szeroki wybór kolorów farb, jakimi mogą być pokryte sprawia, że są naprawdę cenione.

Zalety drzwi PCV

Można by poprzestać na stwierdzeniu, że drzwi PCV są bardzo popularne i to świadczy o ich pozytywnych cechach, jednak spróbujemy przyjrzeć się bliżej ich zaletom. Przede wszystkim drzwi PCV są tańsze od drzwi z aluminium czy drewna, a przy tym wszystkim nie ustępują tym ostatnim jakością. Drzwi PCV nie wymagają też specjalistycznej pielęgnacji, są łatwe w czyszczeniu i trudno je uszkodzić. PCV jest materiałem bardzo plastycznym, dlatego drzwi z niego wykonane mogą przybierać na przykład kształty łukowate. Również występują one w wielu wariantach kolorystycznych, więc każdy wybierze coś dla siebie. Jeśli klient chce mieć drzwi PCV w kolorze drewna nic nie stoi na przeszkodzie, by miały one jego barwę i fakturę przy jednocześnie o wiele lepszej trwałości.

Drzwi PCV nie będą dobrym wyborem jeśli chodzi o duże przeszklenia i fasady. Lepiej do ich budowy użyć drewna i aluminium.

Nie tylko drzwi PCV są ostatnio na topie, bardzo modne stało się też łączenie produktów wykonanych z PCV z aluminium – można ten wariant wykorzystać do budowy drzwi tarasowych. Zazwyczaj wtedy drzwi z zewnątrz są wykonane z aluminium i mogą posiadać dowolny kolor z palety RAL, natomiast od wewnątrz znajduje się PCV.

Wysokiej jakości stolarka drzwiowa – tylko Bartmetaco!

Bartmetaco czyli firma, która od 30 lat specjalizuje się w realizacjach ogrodów zimowych, markiz, rolet oraz okien i drzwi. Tym, co nas wyróżnia są atrakcyjne ceny, szybkość wykonywania projektów oraz kilkuletnia gwarancja. Dla Ciebie jesteśmy w stanie zrobić to, czego tylko sobie zażyczysz, wcześniej szczegółowo omawiając Twoje potrzeby i pragnienia w kwestiach związanych z ogrodami zimowymi czy stolarką okienną. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się sprawić, by był zadowolony. Odwiedzając naszą stronę www dowiesz się więcej na temat naszych realizacji oraz produktów.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x