Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kabina prysznicowa – dobry wybór na lata

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wielu z nas uwielbia kąpiel w wannie, gdyż z reguły jest to nie tylko dbałość o własną higienę osobistą, ale również pewnego rodzaju relaks, którego nie uświadczymy choćby w montowanych kabinach prysznicowych. Które z nich jest lepsze? Jest to zależne od gustu danej osoby. Jeżeli jesteśmy zwolennikiem prysznicu, to z pewnością główną rzeczą jaką braliśmy pod uwagę był czas w jakim załatwimy „daną sprawę”. Ciężko nie uznać faktu, że wzięcie prysznicu jest zdecydowanie szybsze od zwykłej kąpieli w wannie. Jest to także znacznie oszczędniejsze rozwiązanie, jeśli pod uwagę weźmiemy zużycie wody. Obecnie oferowane prysznice są już dopasowane obowiązujących standardów, gdzie za „standard” mamy funkcję hydromasażu lub nawet odsłuchiwania radia. Czym jednak powinniśmy się kierować kupując swoją pierwszą kabinę?

Najważniejsze to dopasować kształt do wielkości łazienki – jest to często popełniany błąd, gdyż w małych łazienkach nie ma sensu montować większych kabin prysznicowych. Najwygodniejsze rozmiary kabiny to w dalszym ciągu 90×90 centymetrów, choć w ofercie znajdą się i mniejsze – np. 80×80 lub 70×70 (jednak są to już względnie małe kabiny). Jeżeli mamy małą łazienkę, warto wybrać mniejsza kabinę. Do wyboru mamy również kształt kabiny, który w dzisiejszych czasach jest naprawdę różny – od kwadratów, prostokątów i pięciokątów po ćwiartki, połówki i całe koła. W przypadku małej łazienki warto zastanowić się nad montażem kabiny w rogu pomieszczenia – najczęściej stosowany montaż. W większych pomieszczeniach kabina może być nawet wolno stojąca.

Ważnym aspektem jest także sposób otwierania drzwi – bardzo ważny element. Warto dostosować kabinę do panujących w pomieszczeniu realiów. Najczęstszym rozwiązaniem jest kupno drzwi przesuwanych z podwójnymi łożyskami rolnymi z metalu – jest to najlepsze rozwiązanie. Warto pamiętać by skrzydłowe drzwi były szersze od innych, gdyż będzie to zdecydowanie lepsze i wygodniejsze rozwiązanie. Drzwi muszą się lekko i łatwo zamykać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x