Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kamień tworzy modne kuchnie 2018
Zwolennicy tradycyjnego wystroju kuchni – z ozdobnymi frontami szafek, z zazdrostkami w oknach, z mnóstwem kolorowych pojemników na przyprawy i innymi gadżetami wypełniającymi przestrzeń kuchenną – nie będą zadowoleni. Współczesne, najmodniejsze kuchnie przypominają bardziej sterylne laboratoria. To wnętrza, w których nawet profesjonalny kucharz jest w stanie się poruszać, a całe pomieszczenia przesiąknięte są chłodem kamiennych elementów. To właśnie kuchnie XXI wieku.

Kamień tworzy modne kuchnie 2018

Tegoroczne targi EuroCucina, które tradycyjnie odbyły się w Mediolanie, pokazały dobitnie to, co w kuchennych aranżacjach nieśmiało pojawiało się już rok i dwa lata temu. Surowość form, wizualna sterylność znana była wcześniej, ale w tym roku wyraźne biel ustąpiła pola ciemnym kolorom betonu, czerni lub nieco stonowanego antracytu. Podobnie wysoki połysk odszedł do historii, a jego miejsce zajęły elementy w macie i półmacie. Jeśli chodzi o wykończenie ścian, o blaty i podłogi, to w Mediolanie wyraźnie królowały naturalny kamień i nowoczesne konglomeraty idealnie imitujące marmury, granity czy piaskowce.

Minimalizm nowoczesnej zabudowy

Współczesne kuchenne meble zdecydowanie różnią się od tych z poprzednich okresów. Próżno szukać w nich ornamentów przypominających rzeźbione elementy. Nie znajdziemy w nich także wymyślnych uchwytów, a i sam materiał, z którego są one wykonane znacząco różni się od drewna, tak lubianego przez dziesiątki lat.

Fronty szafek są surowe w formie, zupełnie proste i najczęściej bez jakichkolwiek uchwytów. Otwierane są metodą dotykową. W zamian za to wewnątrz kryją się niemal cuda. Wymyślne systemy cargo dają dostęp do rzeczy umieszczonych wysoko, gdzie normalnie musielibyśmy użyć drabiny, albo do elementów ukrytych, gdzieś w rogu na poziomie podłogi. Powszechne stają się oczywiście szuflady wyposażone w oświetlenie i elementy ułatwiające segregację nawet najmniejszych drobiazgów. Nic dziwnego, że w tak wyposażonej kuchni nie ma problemu z utrzymaniem porządku, bo wszystko ma swoje, z góry zaplanowane, miejsce.

Zabudowane sprzęty AGD, znakomicie wyposażone szafki i szafeczki pozwalają na zniknięcie z pola widzenia nawet solniczki i pieprzniczki, które zawsze stały na kuchennym blacie. Tak, tak, dziś modny blat kuchenny to ten pusty, prezentujący piękno materiału, z którego został wykonany.

Kamienne blaty

Nic dziwnego, że w dobie minimalizmu blat kuchenny nabiera specjalnego znaczenia. To on jest ozdobą całego pomieszczenia. Musi więc być trwały, dekoracyjny i jednocześnie bardzo łatwy w utrzymaniu, a wszystkie te cechy można przypisać kamieniowi. W tej roli sprawdzi się więc zarówno marmur, jak i granit. Ten pierwszy jest niezwykle piękny i każdemu pomieszczeniu dodaje prestiżu, ale trzeba mu poświęcić nieco uwagi, aby utrzymać go w nienagannym stanie. Granit natomiast nie tylko wygląda znakomicie. Blaty kuchenne z niego wykonane są jednymi z łatwiejszych w utrzymaniu czystości.

W nowoczesnej kuchni doskonale zaprezentują się także blaty z konglomeratów kwarcowych. Kolorystyka tego materiału jest stonowana i doskonale odnajduje się we współczesnych wnętrzach. Blaty tego typu są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia i zarysowania, a do tego są cieplejsze w dotyku niż marmur czy granit.

Dobierając materiał, warto porozmawiać najpierw z fachowcami, których można znaleźć chociażby pod adresem www.granmal.eu. W końcu blaty kuchenne mają nam służyć przez długi czas i nie jest to zakup na chwilę. Dobry fachowiec bez trudu dobierze odpowiedni kamień do każdej kuchni, a ponieważ jest to niemały wydatek, warto najpierw skorzystać z dobrych rad.

 

5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x