Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Potwierdzenie ciąży u pań jest przeważnie efektem przypuszczeń i podejrzeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie okresu nie jest jednakże tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują też dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła matka pragnie dowiedzieć się ciąży możliwie jak najszybciej. Natomiast pierwszym znakiem poczęcia jest najczęściej brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się można nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero wtedy zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeśli jednakże pragniemy dowiedzieć się o o ciąży nieco wcześniej, możemy wybrać się do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. W przypadku jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Nim lekarz otrzyma wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy oraz zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić także dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x