Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kilka słów o artystach, czyli dlaczego warto zamawiać ręcznie malowane obrazy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kilka słów o artystach, czyli dlaczego warto zamawiać ręcznie malowane obrazy

Obrazy nie od dziś są wspaniałą ozdobą każdego pomieszczenia. Kiedyś były symbolem luksusu i potwierdzeniem dobrego gustu, obecnie są najczęściej pojedynczą i skromną dekoracją. Za tymi ręcznie malowanymi kryje się sam artysta – jego pasja i ogrom pracy, które mogą przełożyć się na wspaniały efekt. Z tego względu warto powierzyć malowanie obrazów na zamówienie osobie, która sprawi, że dzieło nabierze życia!

Kilka słów o artystach, czyli dlaczego warto zamawiać ręcznie malowane obrazy

Ręcznie malowane obrazy mogą zostać wykonane na płótnie, papierze lub bezpośrednio na ścianie. Do ich wykonania używa się mnóstwa farb, jednak to nie materiał powinien podlegać wycenie. Najważniejsza jest kreatywność, doświadczenie, umiejętności, a także czas artysty. Tylko składowa tych elementów przełoży się na stworzenie unikatowego dzieła, który stanie się centralnym punktem i spełni swoje funkcje. Dlaczego malowanie obrazów na zamówienie warto powierzyć profesjonalistom?

Dzisiaj malarzy artystów już nie ma…

Bardziej opłacalne dzisiaj jest zostanie malarzem pokojowym niż artystą. Jest to smutna prawda wynikająca z tego, że znaczenie sztuki malarskiej spadło. Jako ozdoby stosuje się grafiki generowane komputerowo i druki wielkoformatowe, stąd w domach częściej spotkamy naklejki i fototapety niż obrazy. Przyczyna jest prosta: lubimy rzeczy szybkie i gotowe od ręki. Ponadto nauki programów graficznych nie można nawet przyrównać do nauki technik malarskich – te drugie bowiem wymagają pokładów cierpliwości, umiejętności i naprawdę wielu lat nauki.

Niegdyś malarze byli wykształconymi artystami, zapraszanymi na dwory królewskie, w których cieszyli się najlepszymi względami. Dzisiaj coraz częściej mówi się o dewaluacji sztuki, co oznacza, że jej znaczenie i wartość maleje, a i trudno spotkać prawdziwych koneserów sztuki. Niewielu rozumie sztukę współczesną – to fakt. Wielu może zrozumieć trud i ogrom pracy, jaką artysta wkłada w ręczne wykonanie obrazu i to jest szansa na rozkwit rynku, jakim jest profesjonalne malowanie obrazów na zamówienie klienta.

Artysta może dla nas wykonać każdy format, w każdej tematyce, począwszy od pejzaży, portretów, symboli geometrycznych i typograficznych, przez kopie znanych obrazów, a na abstrakcjach skończywszy. Obraz możemy wręczyć na prezent (będzie to na pewno prezent oryginalny i wyjątkowy!) lub wykorzystać przy aranżacji wnętrz.

Malowanie obrazów na zamówienie w praktyce

Zanim artysta przystąpi do realizacji, musi poznać koncepcję lub otrzymać projekt. Najczęściej jest tak, że korzysta z gotowego wzoru, który potem ręcznie odtwarza. Jednak zdarza się tak, że klient nie ma konkretnego wzoru, tylko koncepcję, wówczas od artysty wymaga się odpowiedniego podejścia, a także kreatywności, które zaowocują wypracowaniem projektu zgodnego z wizją klienta. Na tym praca się nie kończy! Projekt narzuca od razu technikę malarską, ponieważ tutaj obraz może być wykonany farbami akrylowymi, olejnymi, gwaszem lub akwarelą. Czasem konieczne jest zastosowanie specjalnych efektów jak 3D czy HD, które nadadzą głębi i sprawią, że obraz nie będzie płaski.

Na koniec obraz zabezpiecza się specjalnymi preparatami zwiększającymi trwałość zastosowanych farb i samego malowidła, a dzieło może być oprawione w ramki – drewniane, ze stali, pozłacane czy szklane w stylu passe-partout.

Finalnie więc artysta na wykonanie jednego ręcznego obrazu może potrzebować nawet… 50 dni! W praktyce jednak mało skomplikowane i o małym formacie obrazy mogą być gotowe nawet w ciągu tygodnia, jednak wszystko zależy od umiejętności artysty oraz indywidualnych wymagań projektu.

Malowanie obrazów na zamówienie to niewątpliwie sztuka, którą warto docenić. Gotowe wzory wprost z drukarek nie mają takiej wartości artystycznej i estetycznej jak ręczny obraz, który dodatkowo może być oprawiony w ciekawą ramę. Jeśli będzie duży i umieszczony bezpośrednio na ścianie, będzie centralnym punktem przykuwającym i cieszącym wzrok.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x