Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kilka słów o szafce nocnej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kilka słów o szafce nocnej

Odpowiednio zaprojektowana sypialnia to miejsce, w którym zapominamy o codziennej pracy i obowiązkach i w pełni oddajemy się odpoczynkowi i relaksowi. Aby tak było, należy spełnić kilka podstawowych kryteriów związanych z zakupem eleganckiego oraz wygodnego łóżka, pomalowaniem ścian odpowiednim odcieniem farby czy wyborem funkcjonalnych mebli. Jednym z nich jest szafka nocna. Dlaczego warto ją kupić i jakie cechy powinna spełniać? Zapraszamy do lektury.

Rola szafki nocnej

Mimo że na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że szafka nocna to tylko kolejny niepotrzebny mebel w naszej sypialni, to w rzeczywistości jest ona bardzo funkcjonalna. Po pierwsze pomimo tego, że znajdując się obok łóżka są nastawione na bezpośrednią ekspozycję, to nie przykuwają uwagi w negatywny osób. Oczywiście warunkiem tego musi być fakt, że nie mebel nie będzie znacząco odbiegał od stylistyki całego wnętrza. Najlepiej, gdyby pasował kolorystycznie do łóżka i tworzył z nim całość. Warto jednak przed zakupem dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty dotyczące wyglądu naszej wymarzonej szafki nocnej. Wiele inspiracji można znaleźć na przykład na stronie ExpertSnu.pl.

Funkcja

Pierwszą i najważniejszą funkcją szafki nocnej jest po prostu pochowanie przedmiotów, które lubimy trzymać blisko łóżko. Najczęściej należą do nich lampka, okulary, pilot od telewizora, latarka, ulubiona książka czy telefon komórkowy. Najlepszym rozwiązaniem są więc meble, posiadające jedną dużą komorę, szufladkę u góry oraz blat, na którym można postawić lampkę i budzik. Dzięki temu nie tylko możemy uporządkować przedmioty, ale również poprawić stylistykę wnętrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem są na przykład lampki z portem USB, który może naładować nasze telefon lub do którego możemy podłączyć na przykład elektroniczny zegarek. Wygoda, komfort i funkcjonalność w jednym.

Cena

Oczywiście w tej kwestii wszystko zależy od naszego budżetu, ale nie oszukujmy się. Szafki nocne to zazwyczaj meble, których cena nie przekracza 500 zł. Liczba walorów, które zapewnia jej użytkowanie jest zdecydowanie wyższa niż budżet jaki musimy przygotować na jej zakup. Ta ozdoba łóżka sprawia, że zamiast trzymać wszystko na szafkach i gracić naszą sypialnię, możemy w wygodny sposób znaleźć miejsce na każdy, nawet najbardziej wymyślny gadżet.

Jak powinna wyglądać?

Kwestia stylistyki czy koloru szafki nocnej zależy tylko od indywidualnych preferencji i gustu kupującego. Warto jednak postawić na mebel, który będzie współgrał z innymi elementami sypialni. Najczęściej spotykane są produkty utrzymane w stylistyce drewna o różnych, pasujących do ramy łóżka kolorach. Przed zakupem należy się jednak dobrze upewnić, czy szafka wykonana jest w odpowiedni sposób.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x