Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Kino Kalisz Pomorski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Kino

Czy warto oglądać przeciętne i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A tymczasem jest tyle innych źródeł, dzięki którym można obejrzeć wybrany film również na dodatek tańszym kosztem.

Kino Mielno

 

Pytanie, to czy kiedy nie są to wszelkie wysokie koszty, można więc pozwolić sobie na badanie średnich i niskich filmów? Czy rzeczywiście możesz z całym przekonaniem powiedzieć jesteś naprawdę dobrym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej godności! Jeżeli planujesz, że właśnie, to znawcą zdecydowanie nie jesteś! Trzymasz się ale za niego, i to przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć wypowiedzi tych każdych odbiorców filmowych ciągnących się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w świadomości krytyki, która niezwykle często wyłącznie z marki ją robi, w rzeczywistości jest tylko wiadrem pomyj i falą zasłużonego bądź nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie wzięło się przecież znikąd. A tutaj bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Problemem jest nieco podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we nasze sądy i myśli.

Kino Mielno

Otóż, próbując naświetlić ten podstawowy problem można zdobyć do wniosku, że dotyczy on raczej z przesadnego krytycyzmu, i tenże tworzony jest wciąż faktem oglądania jedynie tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to świadczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to natomiast niczemu nie służy? A w ocenie wielu negatywnie wchodzi na stworzenie gustu filmowego.

Kino Mielno

A przecież jest inaczej. Jeśli tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, to co dobre, niezwykle szybko traci się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W współczesny metoda można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w dowolnej skali trzeba być dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy krytyk czy recenzent, tym sporo odniesień na jego siły, i tym tymże odpowiedniejsze są jego uwagę. Potrafiło się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni irytują się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a zwłaszcza ten dający się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tu o pewne robienie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest zły, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To tworzenie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy zrobili jego ojcowie, i po nowe w współczesny rób z całą pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo mocno zarówno plusy, a również i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście można tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i potem minusy, która spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. To nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Mielno

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy szacuje się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki rozwiązanie, jakby sam tego oczekiwał, a ich cenę artystyczna jest przesadzona plus żyć może przypadną do smaku innemu użytkownika. Nie koniec, że doceni ich kunszt, to stworzę się w nim osoba, że najczęściej żaden sąd nie jest miły i gotowy, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać przeciętne i niskie filmy powinna zawierać – Warto! Natomiast jeśli kwalifikujesz się swoimi markami w internecie więc tworzysz taki obowiązek.

Kino Mielno

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x