Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Klimatyzacja w mieszkaniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Gorące lato potrafi dokuczyć nie jednemu z nas. Nie pomaga zasłanianie okien ani wentylatory. Upał, jest nie do zniesienia zwłaszcza gdy mamy zagospodarowane poddasze na część mieszkalną. Dach szybko się nagrzewa, i w domu tworzy nam się mini sauna. W związku z tym problemem, wielu zdecydowało się, na montaż klimatyzacji w domu. Jeśli i ty zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji, przeanalizuj dwa rozwiązania, które możesz wybrać.

Z pewnością spotkasz się z takimi nazwami, jak klimatyzacja kanałowa. Wiąże się ona z dużą przebudową mieszkania. Na ten model klimatyzacji, warto się zdecydować jeśli planujemy, bądź jesteśmy w trakcie generalnego remontu. Konieczne będzie kucie w ścianach, oraz zamontowanie sufitu obniżanego. O wiele prostszym rozwiązaniem, jest zawieszenie klimatyzacji na ścianie. Połączenie go z drugą częścią, znajdującą się na zewnątrz, mieszkania nie będzie takie trudne. A przede wszystkim nie wymaga tylu prac remontowych. Różnica przede wszystkim polega na dźwięku wydawanym przez oba klimatyzatory. Otóż ten montowany, bezpośrednio na ścianie działa o wiele głośniej niż ten nad którego instalacją musimy się pomęczyć. Jeśli jesteśmy w trakcie remontu, warto zastanowić się nad montażem klimatyzacji. Z biegiem czasu sami się przekonamy ile zadowolenia przyniesie nam to urządzenie.

Oczywiście istnieją inne sposoby ochrony, przed gorąca temperaturą. Dobrym rozwiązaniem są rolety antywłamaniowe, ale wraz z promieniami słonecznymi nie wpuszczają do mieszkania światła słonecznego. Innym rozwiązaniem jest zakup specjalnych wentylatorów, ich koszt z pewnością będzie o wiele niższy niż instalacja klimatyzacji. Dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw instalacji klimatyzacji do mieszkania. Przyjrzyj się także kosztom eksploatacji urządzenia. To, że stać cię na instalację klimatyzacji, wcale nie oznacza, że będziesz miał na tyle pieniędzy by móc z niej korzystać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x